هم استانی شنبه 13 مهر 1392 12:05 ب.ظ نظرات ()
 یوسف کلیچ ضمن خیرمقدم به میهمانان، سالمندان را جوانان دیروز دانست که هیچگاه فراموش نخواهند شد و افزود: در بعضی از جوامع غربی که در عصر دیجیتال قرار دارند، سالمند را زائده فرض می کنند و آنان را از روابط خانوادگی دور نگه داشته اند.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان گرمسار با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی گفت: گاهی اوقات احساس و عاطفه والدین و فرزندان رو به تباهی رفته است، به همین دلیل باید به دنبال راه نجات بود و در این زمینه فرهنگ سازی شود.

وی علاوه بر آن تصریح کرد: وجود سالمند در جامعه یک موفقیت است و باید مقام والای آنان را پاس داشت.

محمد نسیمی نیز طی سخنانی ،هدف بهزیستی را فرهنگ سازی، در زمینه نگهداری از سالمندان در منازل و احترام به آنان دانست و در ادامه گفت؛سازمان بهزیستی خدمات بسیار مهمی را در خصوص ارتقاء سطح سلامت سالمندان انجام می دهد.

معاون پیشگیری بهزیستی استان، فیزیوتراپی، خدمات پزشکی، و ویزیت در منزل که به صورت تیم های تخصصی انجام می شود، را از جمله این خدمات دانست و خاطرنشان کرد: در شورای سالمندان باید سیاست گذار ی هایی صورت گیرد تا این عزیزان در رفاه بیشتری باشند.

نونهالان مهدهای کودک با خواندن سرود و اهداء کاردستی، این روز را به سالمندان مرکز تبریک گفتند و به مسن ترین و فعالترین سالمند مرکز هدیه ای اهدا شد.

مسئولین، رؤسا و کارشناسان کمیته امداد، بهداشت، کانون بازنشستگان، و پرسنل بهزیستی و مراکز خصوصی تحت نظارت سازمان از جمله میهمانان این جشن بودند.

گفتنی است؛ تلاوت آیاتی از قرآن کریم، سرود جمهوری اسلامی ایران، سخنرانی سرپرست اداره بهزیستی و معاون پیشگیری بهزیستی استان، سرود نونهالان مهدکودک، و اهداء جایزه به مسن ترین فرد، از جمله برنامه های این جشن بود.