هم استانی شنبه 13 مهر 1392 12:07 ب.ظ نظرات ()
رئیس تبلیغات اسلامی گرمسار خبر داد
صدور مجوز ایجاد 4 خانه قرآنی روستایی در گرمسار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار از صدور چهار مجوز برای ایجاد خانه قرآنی روستایی، نیمه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: صدور مجوز ایجاد 4 خانه قرآنی روستایی در گرمسار

به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‎الاسلام علی‎اکبر سایری امروز افزود: دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی گرمسار با همکاری اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی، فعالیت‌های متعددی را در قالب برنامه‌های آموزشی، تبلیغی و ترویجی در مناطق مختلف برای خواهران و برادران برگزار کرده است.

وی کلنگ‎زنی زمینی برای تأسیس یک مؤسسه قرآنی در شهرستان آرادان و اعطای حدود 10 گواهی‎نامه دوره تربیت معلم مفاهیم (تجویدی) از دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های اجرا شده واحد دارالقرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار در نیمه اول سال جاری عنوان کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار اظهار داشت: برگزاری دو دوره حفظ قرآن برای دو گروه سنی در مؤسسه قرآنی کوثر، برگزاری دوره فشرده تربیت مربی حفظ قرآن، برگزاری دوره‎های عمومی روخوانی و روان‎خوانی قرآن کریم توسط مؤسسات در سطح شهرستان و برگزاری دوره تربیت معلم تجوید، برگزاری دوره آموزش قرآن ویژه مداحان و برگزاری تفسیر بینات 16 سوره مبارکه روم در شهر کهن‎آباد از دیگر برنامه‎های اجرای شده توسط دارالقرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرمسار در سال جاری است.

سایری اجرای مراسم و محافل قرآنی، مراسم جزء‌‎خوانی، مراسم ختم قرآن، برگزاری کلاس‌های قرآنی در ادارات و سازمان‌های متقاضی، اعزام قاری و گروه تواشیح به مراسم و محافل قرآنی، اعزام داور و قاری به مسابقات ادارات، اجرای مراسم احیای لیالی قدر توسط مؤسسات و خانه‌های قرآنی را از دیگر فعالیت‎های قرآنی این اداره در سال جاری برشمرد.