مهرداد شنبه 20 مهر 1392 04:56 ق.ظ نظرات ()
خبرگزاری آریا- مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه با بیان این که عملیات اجرایی احداث مترو تهران - پرند با سرعت بالا دنبال می شود و تاکنون این پروژه بیش از 77 درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت : در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز از سوی دولت می توانیم تا پایان سال جاری این خط مترو را تا فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره برداری برسانیم .

به گزارش خبرگزاری آریا، هابیل درویش با بیان این مطلب اظهار کرد : خط مترو تهران- پرند یکی از خطوط حومه ای مهم مترو پایتخت محسوب می شود که با عبور از فرودگاه امام خمینی(ره) می تواند به یکی از خطوط پرمسافر مترو نیز تبدیل شود.

وی با اشاره به این که این پروژه در سه فاز اجرایی می شود گفت : فاز اول پروژه از شاهد تا شهر آفتاب ، فاز دوم شهرآفتاب تا فرودگاه و فاز سوم فرودگاه تا پرند است .

درویش تصریح کرد : برای تکمیل پروژه مترو تهران - پرند به 300 میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که در صورت پرداخت این اعتبارات از سوی دولت قادر خواهیم بود در مدت زمانی کوتاه کل این خط را به بهره برداری برسانیم.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه همچنین در خصوص مترو تهران - ورامین - گرمسار گفت : این پروژه نیز در دست احداث قرار دارد .

وی افزود : تاکنون 85 میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز این پروژه تخصیص یافته و عملیات اجرایی احداث این خط با 3 پیمانکار در حال انجام است.

وی ادامه داد: خط مترو تهران- ورامین- گرمسار حدود 110 کیلومتر است که تا ورامین حدود 50 کیلومتر بوده و چنانچه دولت اعتبارات لازم برای این پروژه را پرداخت کند تا پایان سال 93 مترو در این مسیر به پیشوا خواهد رسید.