مهرداد پنجشنبه 9 آبان 1392 08:41 ب.ظ نظرات ()
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان سمنان ضمن اشاره به کشف 92 درصد از جرائم و تخلفات اینترنتی در سال گذشته، گفت: این در حالی است که میزان کشفیات جرائم و تخلفات اینترنتی سال گذشته در کشور 84 درصد بوده است.به گزارش عرش نیوز از استان سمنان ، سید علی میراحمدی در دوره آموزشی پدافند غیر عامل آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان ادارات شهرستان دامغان با رویکرد دفاع سایبری ضمن بیان اینکه پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان سمنان سال گذشته موفق شد ۹۲ درصد از جرائم و تخلفات اینترنتی را کشف کند، اظهار داشت: این مهم موفقیتی ممتاز در حوزه پلیس فتا محسوب می شود.
وی از وجود دو میلیارد ۶۰۰ کاربر اینترنتی در جهان خبر داد و افزود: از این میزان، ایران با ۴۵ میلیون کاربر رتبه اول خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس فتای استان سمنان همچنین با اشاره به اینکه ۲۶میلیون و ۲۸۰ هزار کاربر اینترنتی در ایران را کاربران جوان تشکیل می دهند، افزود: روزانه ۱۰۰ هزار وب سایت متولد و هر هفته ۸۰ هزار وب سایت جهت فعالیت های مجرمانه اینترنتی ایجاد می شود.
میر احمدی با تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم در بحث پدافند غیرعامل، شناسایی تهدیدات دشمن و مقابله و مبارزه با آن است.
وی اظهار داشت: با تلاش و همت جوانان توانستیم در زمینه های علمی، اجتماعی، اقتصادی، فن آوری و دیجیتال، علوم و فنون گام های خوبی برداشته و از این طریق خدمات شایسته انجام بدهیم.
رئیس پلیس فتای استان سمنان در پایان با بیان اینکه دشمن در راه اندازی جنگ نرم مبالغ قابل توجهی را هزینه می کند خاطرنشان کرد: ما باید با هوشیاری و با بهره گیری از اطلاعات و آگاهی بالا با تهدیدات دشمنان مقابله کنیم.