مهرداد شنبه 7 دی 1392 12:10 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از روابط عمومی هفته وقف در استان سمنان، مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‏رسانی هفته گرامیداشت وقف در استان سمنان ظهر امروز در حاشیه برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه پوستر با موضوع وقف با هدف تبیین فرهنگ متعالی وقف در زندگی اجتماعی و ترویج و اشاعه این سنت حسنه در بین خانواده‏های ایرانی در میعادگاه نماز جمعه سمنان برپا شده است.

بهنام مطلبی تصریح کرد: وقف از مهم‏ترین تعالیم الهی و یکی از سنت‏های منحصر به فرد اجتماعی است که همواره باید در راستای گسترش و تقویت آن در جامعه گام برداشت.

وی افزود: در این راستا، تلاش شده است تا اثرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، انسانی، دینی و مذهبی وقف در قالب نمایشگاهی در سمنان به تماشا گذاشته شود.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‏رسانی هفته گرامیداشت وقف در استان سمنان بیان کرد: در این نمایشگاه، 28 اثر پوستر با چاپی وزین و درخور توجه در معرض دید عموم قرار گرفته است تا به واسطه آن، بتوان فرهنگ وقف را در جامعه نهادینه کرد.

مطلبی گفت: در این نمایشگاه، آثار ارائه شده در قالبی نوین و با بهره‏گیری از سخنان ائمه اطهار (ع)، بزرگان دینی و چهره‏های شاخص قرآنی و مذهبی نظیر حجت‏الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور ارائه شده است.

وی افزود: این نمایشگاه با بهره‏گیری توأمان از هنر کلام و کاریکاتور سعی دارد تا فواید و اثرات مثبت وقف در زندگی اجتماعی را برای همگان نمایان سازد.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‏رسانی هفته گرامیداشت وقف در استان سمنان عنوان کرد: بیان جملات کوتاه و اثرگذار در این نمایشگاه در کنار تصاویر زیبا و جالب توجه ارائه شده در آن، بدون تردید نظر هر مخاطبی را به خود جلب می‏کند و همین امر کافی است تا هر چند گامی کوچک در زمینه ترویج فرهنگ حسنه وقف برداشته شود.