مهرداد دوشنبه 23 دی 1392 10:12 ب.ظ نظرات ()
رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان از با اشاره به راه‌اندازی پژوهشکده رویان در شهرستان مهدی‌شهر استان سمنان از پیشرفت ۵۰ درصدی این پروژه در فاز نخست آن خبر داد.
به گزارش عرش نیوز از استان سمنان، حسن رهائی در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان اظهار کرد: راه‌اندازی سه پژوهشکده گیاهان داروئی شاهرود، مطالعات کویر سمنان و پژوهشکده علوم سلولی - مولکولی رویان شعبه مهدی‌شهر از مصوبات سفر هیئت دولت به سمنان بوده است.
وی افزود: جهاد دانشگاهی استان سمنان به‌منظور فراهم کردن بستر لازم برای راه‌اندازی این پژوهشکده‌ها، گروه‌های پژوهشی «بهره‌وری و توسعه کارآفرینی» و «برنامه‌ریزی گردشگری» و نیز «شعبه بانک خون بند ناف» را در این استان راه‌اندازی کرده است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان با اشاره به ساخت پژوهشکده علوم سلولی - مولکولی رویان شعبه مهدی‌شهر بیان کرد: فاز نخست احداث این پژوهشکده بزرگ و مهم در شهرستان مهدی‌شهر با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال اجرا است.
رهائی راه‌اندازی آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی را از دیگر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در استان سمنان عنوان و تصریح کرد: بخش فیزیک این آزمایشگاه نیز در حال ساخت است.
وی از ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش کوتاه مدت در این دستگاه در یک‌سال گذشته خبر داد و گفت: آموزش‌های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در پنج شهرستان‌ سمنان، شاهرود، دامغان ، مهدی‌شهر و گرمسار ارائه می‌شود.
رئیس جهاد داشنگاهی استان سمنان از تحصیل یک هزار ۶۰۰ دانشجو در ۲۱ کد رشته نیز در مرکز علمی ـ کاربردی این دستگاه خبر داد.