مهرداد چهارشنبه 25 دی 1392 11:23 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، علیرضا خسروی ظهر امروز در آیین گرامیداشت چهلمین سال تاسیس دانشگاه سمنان که با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: استان سمنان دارای قابلیت‏های مناسبی بوده که باید توجه خوبی به آن انجام شود.

وی تصریح کرد: در این خصوص، آمادگی استان سمنان را برای انتقال سرریز جمعیت و بخشی از پایتخت ایران اسلامی اعلام می‏کنیم و این استان حاضر است به سرعت نسبت به فراهم‏سازی زیرساخت‏های مورد نیاز در این بخش وارد عمل شود.

نماینده مردم شهرستان‏های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: تهران در شرایط فعلی جمعیتی بیش از حد توانش را در خود جای داده است و پایتخت در حال حاضر زیادی چاق شده و این برازنده کشورمان نیست.

خسروی محدودیت منابع آبی را یکی از مشکلاتی دانست که استان سمنان با آن مواجه است و در راستای رفع آن باید گام‏های اساسی برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه سمنان مادر دانشگاه‏های استان سمنان بوده و باید توجه بیشتری به آن شده و مشکلاتش برطرف شود، گفت: دانشگاه‏های این استان، در شرایط فعلی باید بیش از گذشته از انتقال پایتخت و رساندن آب دریای خزر به سمنان حمایت علمی کنند تا این هدف مهم محقق شود.

نماینده مردم شهرستان‏های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پروژه‏های بزرگی در کشور این روزها مطرح شده که انتقال پایتخت و آب دریای خزر از بارزترین آنهاست و سمنان در هر دو مورد، قابلیتی بیش از استان‏های دیگر دارد.

خسروی ادامه داد: در صورتی که آب مورد نیاز استان سمنان به این استان انتقال داده شود، بدون تردید شاهد رشد همه بخش‏های صنعت، معدن، خدمات، دانشگاه و علم و فناوری در آن خواهیم بود.