مهرداد پنجشنبه 3 بهمن 1392 10:40 ب.ظ نظرات ()

استاندار سمنان با اشاره به اینکه 98 درصد مردم استان باسواند، گفت: اگر تلاش بیشتری کنیم استان سمنان می‌تواند بعنوان نخستین استان کشور در سال آینده جشن پایان بی سوادی را برگزار کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه سمنان، محمد وکیلی در مجمع خیرین مدرسه ساز سمنان، با بیان اینکه ارزش کار خیر به نیت است نه کمیت، گفت: خیرین با نیات خدایی مدرسه می سازند و از این رو خروجی مدارس خیرساز، نخبگان و عالمان اند، افزود: شما خیرین مدرسه ساز ،قدم در راهی گذاشته اید که برای شما باقیات و صالحات به جای می گذارد چرا که اگر در این مدارس یک دانش آموز ،لفظ مقدس"بسم الله"یا یک "صلوات" را بر زبان جاری و یا یک "حسنه"را بیاموزد تا دنیا، دنیا است برای شما باقیات و صالحات به جا می گذارد.

وی اظهار کرد: از 124 واحد آموزشی که خیرین مدرسه استان برای ساخت تعهد کرده اند تعداد 100 واحد تحویل شده است.

وی ادامه داد: باید کمک شود تا مابقی این مدارس نیز آماده شوند تا نیازهای آموزش و پرورش نیز چه از نظر کمبود فضای آموزشی و چه از نظر مقاوم سازی،مرتفع شود.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم استان سمنان بعنوان نخستین استان کشور در سال 93 ،جشن پایان بی سوادی را در استان برگزار کند. همچنین باید بکوشیم تا در سطح استان ،جایی وجود نداشته باشد که نیازمند به مدرسه و فضای آموزشی جدید داشته باشد.

وکیلی با اشاره به اهداء زمینهای فاقد کارایی آموزشی به آموزش و پرورش از سوی خیرین گفت: بهتر است در اینگونه موارد با جلب نظر واقف نسبت به تغییر کاربری زمین اهدایی اقدام شود تا هم ارزش افزوده بیشتری داشته باشد و هم بهره برداری بهتری از موقوفه صورت گیرد.

وی همچنین در بخش دیگری از این نشست به اشتراکات معنوی نهضت امام(ره) در سال 57 و عمل خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: وجه تشابه این دو در این است که در هر دوی آنها نیت ها ،خدایی و برای خدمت به خلق بوده است.

وکیلی، دهه فجر را شناسنامه انقلاب و تحقق وعده الهی خواند و افزود: انقلاب اسلامی ما با اتکاء به همین نیات خیر در برهه ای از تاریخ محقق شد که شرق و غرب از قدرت و اقتدار بالایی برخوردار بودند اما امام(ره)با اتکال به خداوند و اتکاء به قدرت بسیج مردمی ،انقلاب اسلامی را در ایران،مستقر کرد.

استاندار سمنان، با بیان اینکه "رفتن" امام (ره)همچون آمدن وی در 12 بهمن باشکوه بود،تصریح کرد: دلیل این شکوه و عزت، این بود که امام خمینی(ره) خود را وقف خدا کرد و همه چیز را در "خدا" می دید و از همین منظر بود که می فرمود"کاری که برای خدا باشد،در آن شکستی وجود ندارد.