مهرداد سه شنبه 8 بهمن 1392 03:02 ب.ظ نظرات ()

ترابر نیوز |نسل جدید اتوبوس بین شهری در شرکت عقاب افشان سمنان تولید شد .
این اتوبوس با نام کلاسیک نسل دو  با رفع معایب قبلی اتوبوس های بین شهری و کسب ضریب ایمنی سیستم های برق ، سازه و سوخت طراحی وساخته شده است .
مدیر کارخانه عقاب افشان سمنان با بیان اینکه در این اتوبوس ، سامانه  مالتی پلکس  برای رفع معایب برقی اتوبوس نصب شده است گفت:دراین سامانه علاوه بر کاهش تعداد سیم ها ، در صورت بروز حادثه سیستم برق رسانی قطع و از بروز آتش سوزی ناشی از جرقه برق پیشگیری می شود .
محمود براتی با اشاره به تعویض نوع مخزن سوخت از فلزی به پلیمری گفت کاهش خطر انفجار ، بهینه سازی مصرف سوخت و انعطاف پذیری مخزن بر اساس نوع اتوبوس از مزایای مخزن سوخت پلیمری است .
وی افزود : در بخش سازه ای اتوبوس کلاسیک نسل دو نیز ، با استفاده از رینگ های اتاقک اتوبوس و افزایش تعداد پروفیل سازه ، مقاومت سازه در برابر واژگونی و ضربه های احتمالی بیشتر شده است .
مدیر کارخانه عقاب افشان سمنان هزینه طراحی و ساخت اتوبوس کلاسیک نسل دو را 10 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : این اتوبوس هم اکنون در مرحله کسب استاندارد و تایید پلیس راهور قرار دارد و در دهه فجر رونمایی می شود .
وی ظرفیت تولید این اتوبوس را سالانه 300 دستگاه اعلام کرد.
شرکت عقاب افشان سمنان که تنها تولید کننده بخش خصوصی اتوبوس در ایران است ، با تولید سالانه هزار و 500 دستگاه اتوبوس ، 40 درصد بازار این محصول در کشور را در اختیار دارد .

منبع:تین نیوز