مهرداد دوشنبه 14 بهمن 1392 03:30 ق.ظ نظرات ()

نویسنده کتاب «تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان» امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در استان سمنان اظهار داشت: کتاب تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان برای نخستین بار در استان منتشر شده است.

حمیدرضا نظری ادامه داد: این کتاب با تلاش‏های صورت گرفته و با حمایت مسئولان حوزه هنری استان سمنان تألیف شده است.

این محقق و پژوهشگر سمنانی با اشاره به روند تألیف و تدوین اثر خود، آن را حاصل حمایت‏های بی‏دریغ حوزه هنری استان سمنان و در نوع خود منحصر به فرد توصیف کرد.

نویسنده کتاب «تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان» افزود: این کتاب در قطع رقعی و در 400 صفحه توسط انتشارات «زمزم قم» به طور مصور و همراه با اسناد گوناگون و حاوی مطالب متنوع و خواندنی به زیور طبع آراسته شده است.

نظری بیان کرد: در این کتاب، برای نخستین بار در استان سمنان، نشریات سیاسی دوران مختلف تاریخی از جمله دوران انقلاب اسلامی معرفی شده است.

عضو انجمن خبرنگاران استان سمنان ادامه داد: از دیگر ویژگی‏های کتاب «تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان»، معرفی مدیران و سردبیران استان سمنان در عرصه‏های مطبوعات کشور بوده که به آنها به طور مفصل پرداخته شده است.

به گزارش فارس؛ سال‏نامه‏های فرهنگی سال‏های دور و معرفی مدیران جرایدی که به سمنان تبعید شده‏اند و نیز بخش چهره‏ها از دیگر ویژگی‏های این کتاب است.

مطالب و اسناد کتاب «تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان» به ویژه مقالات برای محققان عرصه‏های مطبوعات و فرهنگ بسیار مورد ارجاع بوده که به زودی رونمایی این کتاب با همت حوزه هنری و دستگاه‏های فرهنگی استان سمنان انجام خواهد شد.