مهرداد شنبه 23 فروردین 1393 09:35 ق.ظ نظرات ()
علیرضا خسروی در نشستی مشترک با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان سمنان که با حضور نایبرئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: ایستگاه راه‌آهن شهرک صنعتی سمنان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به لزوم راه‌اندازی این ایستگاه راه‌آهن افزود: حمل و نقل به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی سرمایه‌گذاری و تولید باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولان راه‌آهن شمال شرق کشوربرای راه اندازی مجدد این خط ریلی فرعی تصریح کرد: به مسئولان راه‌آهن شمال شرق نیز گفته‌ایم درصورتی که توانائی لازم را برای اتمام و راه‌اندازی این ایستگاه ریلی ندارند، بخش خصوصی آمادگی لازم را برای احداث این ایستگاه راه آهن دارد.

خسروی با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای ایجاد این ایستگاه حمل و نقل ریلی بیان کرد: وجود شرکت‌های تولیدی مادر و نیز وجود شرکت خودروسازی در شهرک صنعتی سمنان، ظرفیت سمنان را برای راه‌اندازی این ایستگاه راه‌آهن افزایش داده است.

وی با اشاره به مزیت‌های ایجاد این خط آهن در حمل و نقل و باربری‌های آتی صنایع سمنان عنوان کرد: کاهش خطرات ناشی از تصادفات در جاده‌های استان سمنان با کاهش تردد خودروهای حمل و نقل و نیز کندتر شدن روند تخریب آسفالت جاده‌های این استان ازفواید راه‌اندازی ایستگاه راه‌آهن شهرک صنعتی سمنان است.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت ویژه از سرمایه گذاران بخش خصوصی تصریح کرد: تنها راه حل مشکل بیکاری استان و کشور حمایت از سرمایه‌گذاران و تأمین زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری آنان است.

خسروی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه موظفند تا برای سرمایه‌گذارات بخش تولید و صنایع فرش قرمز پهن کنند.