مهرداد پنجشنبه 5 تیر 1393 01:21 ب.ظ نظرات ()
به گزارش عرش نیوز،رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان (سمنان) از متلاشی شدن باند بزرگ شکارچیان پرندگان در حال انقراض و دستگیری شکارچیان متخلف در جنوب دامغان خبر داد.
 
ˈمسلم عراقیˈ روز چهارشنبه گفت: اعضای این باند متخلف که اهل شهر گناوه استان بوشهر هستند با سفر به دشت کویر خورزان واقع در جنوب دامغان و شناسایی منطقه که محل فرود پرندگان در حال انقراض نظیر هوبره است، تلاش برای زنده گیری این پرندگان داشتند.
 
وی گفت: اعضای این گروه متخلف که برای چهارمین بار در چندماه اخیر دستگیر شده اند با طعمه گذاری، اقدام به دام گذاری به طول پنج کیلومتر و نصب 500 تله در مسیر پرندگان در حاشیه یک مزرعه بزرگ یونجه کاری کرده بودند.
 
عراقی اقدام به شکار پرندگان هوبره و بالابان را از برنامه های این گروه دانست و گفت: شکارچیان این پرندگان را به قیمت بسیار بالا به شیخ نشینان حوزه خلیج فارس می فروختند.
 
وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی با اطلاع و همکاری اهالی و پس از چند ساعت عملیات تعقیب و گریز، افراد متخلف را دستگیر کردند.
 
رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان با بیان اینکه پرونده متخلفین به دادگاه امیرآباد دامغان ارسال شده است، گفت: پس از کشف ادوات شکار و تله ها، اقدام به تخریب تله گذاری ها شد.