مهرداد چهارشنبه 20 اسفند 1393 01:03 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از شهمیرزاد، مرتضی بهمنی عصر امروز با حضور در جمع اصناف شهمیرزاد که به دلیل پلمب برخی از واحدهای صنفی در مسجد اعظم دروازه این شهر جمع شده بودند، اظهار داشت: در جلسه‌ای که یک هفته قبل با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، تعدادی از کسبه، امام‌جمعه و اعضای شورای شهر شهمیرزاد برگزار شد، مقرر شده بود تا زمان تبیین نامه جدید و ابلاغ آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرهایی همچون شهمیرزاد که قبل از این دارای اتحادیه و مجامع امور صنفی بوده‌اند، همچون سنوات گذشته به فعالیت خود ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: قرار بر این بود تا اصناف شهمیرزاد تا ابلاغ آیین‌نامه جدید اصناف شهمیرزاد به کار خود ادامه داده و مسئولان اجرایی و انتظامی نیز همکاری لازم را در این زمینه با اصناف شهمیرزاد داشته باشند.

بهمنی گفت: متأسفانه علی‌رغم اینکه روز گذشته تعدادی از اصناف شهمیرزاد برای رفع مشکلاتشان به وزارت‌خانه رفته بودند، برخی از صنوف شهمیرزاد به دلیل نداشتن جواز کسب با حکم غذایی مهر و موم شدند و این یکی از بندهایی بوده است که قول داده بودند تا رسیدن آیین‌نامه جدید آن را عملی و اجرا نکنند و متأسفانه به وعده خویش عمل نکردند.

عضو شورای اسلامی شهر شهمیرزاد افزود: مهر و موم تعدادی از واحدهای صنفی شهمیرزاد و تهدید به مهر و موم تعدادی دیگر در روزهای آتی، سبب اعتراض اصناف شهمیرزاد شد و آنان تصمیم گرفتند تا با تجمع اعتراض‌آمیز خود در مسجد دروازه شهمیرزاد، اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند تا برای سال آینده راهگشا باشد.

بهمنی خاطرنشان کرد: اقدام صورت گرفته بی‌حرمتی به امام‌جمعه شهمیرزاد و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان است؛ چراکه امام‌جمعه شهمیرزاد طی نامه‌ای به فرماندار مهدی‌شهر از وی خواسته بود تا از مهر و موم مغازه‌های شهمیرزاد صرف‌نظر کند.