مهرداد چهارشنبه 19 فروردین 1394 04:41 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، علی‌اکبر امین بیدختی در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان اظهار داشت: بیش از 28 درصد جاذبه‌های طبیعی ایران در استان سمنان واقع شده و باید از این قابلیت، برای جذب گردشگر بهره‌برداری بیشتری شود.

وی با تأکید بر اینکه رشد گردشگری زمینه‌ساز حمایت از اقتصاد کشور است، گفت: به توانمندی‌های بالقوه استان سمنان در زمینه جذب گردشگر باید توجه بیشتری شود.

امین بیدختی با اشاره به فعالیت‌های دانشکده گردشگری به‌عنوان نخستین دانشکده گردشگری ایران، اظهار داشت: این دانشکده در سال 1386 و با رشته مدیریت جهانگردی آغاز به کار کرد.

به‌گفته وی، در حال حاضر این دانشکده در سه گرایش کارشناسی ارشد شامل بازاریابی گردشگری، برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری و اکوتوریسم و یک گرایش کارشناسی دانشجو می‌پذیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه استان سمنان، صنعت گردشگری است.

حسین خواجه بیدختی با تأکید بر اینکه استان سمنان ظرفیت انباشته گردشگری است، افزود: معرفی هرچه بیشتر، زمینه‌ساز رشد گردشگری استان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به در دست ساخت بودن چندین هتل، سال آینده ظرفیت اقامتی استان سمنان دو برابر شود.