مهرداد شنبه 22 فروردین 1394 04:54 ب.ظ نظرات ()
استاندار سمنان گفت: سهم استان سمنان باید از گردشگری كشور افزایش یابد و این امر نیازمند مشاركت تمام دستگاههای اجرایی است.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد وكیلی» در كارگروه میراث فرهنگی استان سمنان اظهار داشت: بر اساس آمار موجود، در ایام نوروز امسال بیش از 20 میلیون مسافر و زائر، از جاده های استان عبور و از این تعداد تنها حدود 250 هزار در این استان اقامت كرده اند.

وی با بیان اینكه سهم 1.2 درصدی استان سمنان از مسافران عبوری پایین است، گفت: درحالی كه 600 كیلومتر از مسیر زائران حرم مطهر امام رضا(ع) را استان سمنان در اختیار دارد، نباید تا این حد توقف در استان كم باشد.

وی برنامه‌ریزی دقیق در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساختها را در توسعه صنعت گردشگری استان موثر دانست و افزود: رشد گردشگری، زمینه ساز توسعه اقتصادی استان سمنان است.

وكیلی خواستار تعیین سهم اداره كل میراث فرهنگی استان سمنان در افزایش درآمد استان از طریق توسعه گردشگری شد و گفت: استان سمنان قابلیت های بسیاری در زمینه گردشگری دارد كه باید به این توانمندی ها توجه بیشتری شود.

استاندار سمنان بر اختصاص اعتبار، برای معرفی میراث فرهنگی استان سمنان تاكید كرد.

مدیر كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه از ایجاد زیرساختهای جدید از جمله چندین هتل و مجموعه اقامتی در استان و مجموعه پارك آبی در سمنان خبر داد و گفت: ایجاد این زیرساختها در رشد گردشگری موثر است.

«حسین خواجه بیدختی» با تاكید بر اهمیت توجه و حفظ میراث فرهنگی و یادگار گذشتگان گفت: یكی از مهم ترین جاذبه های گردشگری استان سمنان جاده سنگفرش و مجموعه قصر بهرام در گرمسار است.

وی با اشاره به احداث جاده جدید در جوار جاده سنگفرش، خواستار جلوگیری از ساخت و ساز جاده جدید در نزدیكی جاده تاریخی سنگفرش شد.

وی گفت: جاده سنگفرش در دوره صفوی ساخته شده و تنها نمونه جاده سازی تاریخی در استان سمنان است و نباید ایجاد راه دسترسی به قصر بهرام، به جاده سنگفرش آسیب منظری و ساختاری وارد كند.

در این جلسه با تاكید بر حفظ جاده سنگفرش، مصوب شد احداث جاده جدید بدون آسیب رسانی به جاده سنگفرش و با حفظ فاصله مناسب از این جاده انجام شود.