مهرداد جمعه 28 فروردین 1394 11:10 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور پرشور مردم و مسئولان در میعادگاه نماز جمعه این شهر برگزار شد، اظهار داشت: تجاوز نظامی عربستان به کشور یمن امر ناپسندی بود که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم.

وی تصریح کرد: عربستان می‌کوشد تا سایر کشورهای عربی را زیر سلطه خود درآورد و با این دست اقدامات، می‌خواهد شیعیان این کشورها را مورد آزار و اذیت قرار دهد.

امام جمعه سمنان افزود: عربستان در برهه کنونی همچون رژیم صهیونیستی عمل می‌کند و آل‌سعود تلاش دارد تا منافع اسراییل را در منطقه برقرار سازد.

شاهچراغی افزود: امروز بیش از 20 روز از تجاوز عربستان به کشور دوست و مسلمان یمن گذشته است و این خون‌ها روزی باید تاوانش داده شود.

وی تصریح کرد:‌ جنایت‌های متعددی در یمن انجام شده و از این یورش‌ها مدت زیادی می‌گذرد و هنوز کسی از مدعیان حقوق بشر صدایش درنیامده است.

امام جمعه سمنان گفت:‌ در حال حاضر، عربستان همان کاری را انجام می‌دهد که رژیم صهیونیستی در غزه می‌کند و آن هم به خاک و خون کشیدن مسلمانان است تا بتواند اهداف خود را بر این کشورها حاکم سازد.

شاهچراغی بیان کرد: کاری که آل‌سعود در یمن انجام می‌دهد، به خواسته غربی‌هاست و امروز مدعیان حقوق بشر باید پاسخ این خون‌ها را بدهند.
وی اظهار کرد: شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در این شرایط سخت و ضدانسانی به جای اقدام و حرکت در دفاع از مظلومان کشور یمن، خود را به کارهای دیگر مشغول کرده است و شاهد دفاع آنها از عربستان سعودی هستیم.

امام جمعه سمنان حمایت از آل‌سعود را محکوم دانست و گفت: دولت عربستان و آل‌سعود با این کار خود و یورش به کشورهای مسلمان، قبر خود را در یمن می‌کند و در نهایت نیز شاهد خواهیم بود که شکست می‌خورد.