مهرداد دوشنبه 31 فروردین 1394 12:48 ق.ظ نظرات ()

روابط عمومی محیط‌زیست استان سمنان از شناسایی و دستگیری یک شکارچی متخلف در دامغان و معرفی وی به مراجع قضایی شهرستان خبر داد.

 
برپایه این گزارش، مأموران یگان حفاظت سرمحیط بانی دیباج، حین حفاظت و پایش منطقه انودشت واقع در شکارگاه ممنوعه طالو و شیربند در حال دوربین کشی متوجه رم گرفتن گله شکار شده و در همین حال، متوجه صدای شلیک سه تیر می شوند.

به دنبال جستجوی منطقه از سوی محیط بانان، دو شکارچی مسلح به همراه یک دستگاه موتورسیکلت تریل قرمز رنگ در حال تعقیب گله قوچ و میش مشاهده که از فاصله نزدیک به سمت گله شکار نسبت به تیراندازی اقدام می کردند.

مأموران بلافاصله عازم محل تیراندازی شده و پس از مدت 10 تا 15 دقیقه در محل تیراندازی حضور یافته و در قسمت پائین دست منطقه لاشه شکار شده دو رأس قوچ وحشی که لای یک پتو خاکی رنگ مخفی بود به همراه یک پوکه فشنگ سلاح جنگی ژ-3 و یک عدد بیل ارتشی کشف و ضبط می کنند.

برپایه این گزارش، در ادامه با کمک دیگر محیط بانان به تعقیب متخلفان می پردازند که متأسفانه متخلفان با موتورسیکلت متواری می شوند اما متعاقب آن یک شکارچی متخلف، شناسایی و به مراجع قضایی شهرستان دامغان معرفی می شود.

تلاش برای شناسایی و دستگیری شکارچی دیگر ادامه دارد.