مهرداد دوشنبه 31 فروردین 1394 12:49 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان ، سردار سید محمد تقی شاهچراغی امروز (30 فروردین) در جمع خبرنگاران اقتدار جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و بیان کرد: مردم این کشور در مقطعی کاری انجام دادند که برای همیشه در تاریخ ماندگارشد.

 شاهچراغی افزود: اراده الهی در دفاع مقدس دیده شد و بزرگی و سربلندی ملت ایران نتیجه همین دوران بود.

 فرمانده سپاه استان سمنان، اقدامات صورت گرفته در ستاد کنگره سه هزار شهید استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: چاپ کتب، تولید فیلم، چاپ فرهنگ نامه شهدای استان، ساخت انیمیشن و... توسط  مسئولین ستاد کنگره شهدای استان در کشور بی بدیل است.

 وی ادامه داد: کنگره بزرگداشت سه هزار شهید این استان با پیش بینی برنامه های متنوع از نهم اردیبهشت آغاز می شود و اجلاسیه اصلی این کنگره هفدهم اردیبهشت در سالن غدیر سمنان برگزار می شود.

 شاهچراغی در مورد برنامه های در نظر گرفته شده برای کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان، خاطرنشان کرد: میثاق با شهدا، اجلاسیه روحانیون، قرائت دعای کمیل به یاد شهدا، برگزاری یادواره شهدای دانشجویان استان سمنان، گردهمایی پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری کشوری دعای ندبه و دیدار جمعی از دست اندکاران با مقام معظم رهبری به عنوان پیام این اجلاسیه، بخشی از برنامه های پیش بینی شده برای این کنگره است.

 فرمانده سپاه قائم(عج الله تعالی فرجه  الشریف) استان سمنان از تکمیل پرونده جامع دو هزار و 800 شهید این استان خبر داد و افزود: پرونده 200 شهید دیگر نیز تا اواسط اردیبهشت تکمیل می شود.

 شاهچراغی تاکنون 145 هزار قطعه عکس شهدا در 19 موضوع جمع آوری و 120 حلقه فیلم ویدئویی به دی وی دی تبدیل شده است.

  وی گفت: چاپ 29 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس، تدوین فرهنگنامه شهدای هر شهرستان، تولید 13 مستند شهدای ملی و شاخص استان سمنان، تهیه هفت فیلم مستند از عملیات های مختلف و تولید یک فیلم بلند تلویزیونی 95 دقیقه ای را از اقدامات مربوط به برگزاری کنگره شهدای استان سمنان عنوان کرد.

 به گفته این مسئول تله فیلم عقیق کاری است مشترک از ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان و سیمای مرکز سمنان که به کارگردانی روح ا... فخر و و بازنگری هنرمندان کشوری و استانی به مدت 92 دقیقه ساخته شده است.

 فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج الله تعالی فرجه الشریف) استان سمنان با اشاره به برگزاری زنگ ایثار در مدارس سراسر استان سمنان افزود: زنگ ایثار در روز نهم اردیبهشت ماه امسال به صورت همزمان در مدارس سراسر استان سمنان نواخته خواهد شد.

 وی از حضور یک گروه 600 نفره دانش‌آموزی در این روز و اجرای همخوانی سرود در کنگره بزرگداشت شهدای استان سمنان خبر داد.

 شاهچراغی یکی از برنامه های هنری را برگزاری شب شعر و خاطره در 14 اردیبهشت ماه عنوان کرد و افزود: باید شب شعر و خاطره ویژه شهدای استان سمنان را جذابیت داد.

 به گفته وی افرادی که خودشان شرایط جنگ را درک کرده اند به عنوان خاطره گو در این مراسم دعوت شده اند.

 وی همچنین از برگزاری همایش همراز شقایق در 16 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این همایش با برگزاری رخداد عظیم فرهنگی در سمنان با حضور لاله افتخاری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر سمنان برگزار می شود.

 فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج الله تعالی فرجه الشریف) استان سمنان با اشاره به برگزاری گردهمایی بزرگ روحانیون استان سمنان اظهار داشت: این همایش بزرگ در روز دهم اردیبهشت امسال برگزار خواهد شد.

 وی افزود: بیش از 600 روحانی استان سمنان در این همایش بزرگ که در جریان برنامه‌های کنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان برگزار خواهد شد؛ حضور دارند.

 شاهچراغی با اشاره به برگزاری اجلاسیه‌های شهدای شهرستان‌ها و نواحی استان سمنان در روزهای مختلف تا قبل از برگزاری کنگره شهدای استان سمنان تصریح کرد: تا کنون همه شهرستان‌ها و نواحی استان سمنان شاهد برگزاری اجلاسیه شهدای آن شهرستان و نواحی بوده است و اجلاسیه شهدای شهرستان شاهرود نیز به عنوان آخرین اجلاسیه شهرستانی تا سوم اردیبهشت‌ماه امسال ادامه دارد.