مهرداد دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 10:55 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی کنگره شهدای سمنان، محمد محقق در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این 56 جلد کتاب در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس شامل زندگینامه، دست‌نوشته، خاطرات، وصایا و ... از شهدای استان سمنان است و تا زمان برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان کار چاپ آن‌ها به اتمام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: از این تعداد کتاب در حوزه ایثار و شهادت، 6 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان، دو عنوان کتاب در حوزه شعر دفاع مقدس و یک عنوان کتاب نیز مربوط به شهدای زن استان سمنان است.

مسئول کمیته تألیف و تدوین ستاد کنگره 3 هزار شهید استان سمنان همچنین ادامه داد: برای 14 شهید شاخص استان سمنان نیز برای هر شهید یک جلد کتاب شامل زندگینامه، دست‌نوشته، خاطرات، وصایا و ... به چاپ رسیده است.

محقق با اشاره به توزیع کتاب‌های تألیف شده در ستاد کنگره سرداران و 3 هزار شهید استان سمنان در سطح کشور و سراسر استان سمنان خاطر نشان کرد: سال گذشته بالغ بر یک‌هزار و 600 جلد کتاب در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس از تألیفات استان سمنان در کشور و استان توزیع شده است.

وی همچنین از حضور ستاد کنگره 3 هزار شهید استان و کمیته تألیف در پنج نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در کشور خبر داد و گفت: کمیته تألیف و تدوین ستاد کنگره 3 هزار شهید استان سمنان همچنین اقدام به تهیه و چاپ فلش کارت‌های 25 صفحه‌ای از خاطرات و وصایای شهدای استان سمنان کرده که در شمارگان پنج هزار برگ به چاپ رسیده است.