مهرداد جمعه 11 اردیبهشت 1394 01:44 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این مرکز به مناسبت برگزاری اجلاسیه بزرگ شهدای استان سمنان که تا 18 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.

علی شهسوار ادامه داد: این مرکز با مشارکت ستاد کنگره 3 هزار شهید استان سمنان، 13 مستند تلویزیونی در خصوص سرداران شهید اخلاقی، بسطامی، شوکت‌پور، کاظمی، نبوی‌چاشمی، علی‌رضا بی‌طرف، داوود الموسوی، همتی، شاهچراغی، شادلو، ساجدی، کاظم موسوی و منصور جلالی ساخته است.

وی تصریح کرد: فیلم داستانی عقیق، تله‌تئاتر مه، 60 قسمت مسابقه تلویزیونی 30 دقیقه‌ای با عنوان خاک‌ریز، 50 قسمت فتورمان، 50 قسمت برنامه‌های روتین هفتگی، مستند عملیات کربلای یک، کربلای 5، نصر 8، مرصاد، والفجر (دو قسمت)، جهاد، ویدئو گرافیک خاطرات سرو در 50 قسمت پنج دقیقه‌ای، با ستاره‌ها در 100 قسمت پنج دقیقه‌ای و همچنین بیش از 6 هزار دقیقه برنامه رادیویی و ده‌ها برنامه دیگر تولید شده است.

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان گفت: پخش تعدادی از این برنامه‌ها از ماه‌ها قبل آغاز شده و مابقی نیز از هفت اردیبهشت‌ماه در حال پخش است.

شهسوار ادامه داد: مراسم اجلاسیه کنگره 3 هزار شهید استان سمنان مانند اجرای زنگ برنامه میثاق با شهدا توسط دانش‌آموزان در روز نهم اردیبهشت‌ماه، گردهمایی روحانیان و گلباران گلزار شهدا در دهم اردیبهشت‌ماه، برنامه با نوای کاروان در روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه، همایش کودک و نوجوان در روز سیزدهم اردیبهشت‌ماه و همایش دانش‌آموزی و شب شعر و خاطره در روز چهاردهم اردیبهشت‌ماه پوشش داده می‌شود.

وی تصریح کرد: برای اجلاسیه شهدای دانشجو در روز پانزدهم اردیبهشت‌ماه، گردهمایی جامعه زنان و رزمندگان اسلام در روز 16 اردیبهشت‌ماه و اجلاسیه بزرگ شهدای استان در روز هفدهم اردیبهشت‌ماه ضمن پوشش خبری که انجام خواهد شد، برنامه‌ها ضبط شده و از صدا و سیمای استان پخش می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین دعای کمیل روز دهم و ندبه روز هجدهم اردیبهشت‌ماه به صورت زنده پخش می‌شود.

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان افزود: گفت‌وگو با رؤسای کمیته‌های مختلف مشارکت‌کننده در برگزاری کنگره شهدای استان، معرفی شهدای شهرستان‌های مختلف در برنامه شب‌های نقره‌ای، تولید و پخش برنامه‌های مثنوی پایداری و یاد یاران، گفت‌وگو با مادران و همسران شهدا در برنامه زندگی سلام، پوشش برنامه‌های مسابقات ورزشی ملی و استانی مرتبط با کمیته ورزشی و ارائه خاطرات شهدا و سرداران شهید نیز انجام می‌شود.

شهسوار از توجه به وصیت‌نامه شهدا، پخش روزانه معرفی شهدای استان در برنامه دقایقی باران، پخش مسابقه پلاک هشت با موضوع معرفی شهدای استان، پخش برنامه‌های مشق عشق و آوای پایداری با موضوع معرفی کتب تألیف شده در استان مربوط به دفاع مقدس، پخش مستندهای گزارشی، پخش سرودها، پخش فیلم‌های سینمایی به کبودی یاس، عقاب‌ها، عقیق و بهشت منتظر می‌ماند از شبکه استانی خبر داد.

وی تصریح کرد: معاونت اطلاعات و اخبار این مرکز نیز توانسته ضمن پوشش اخبار مربوط به کنگره و اجلاسیه‌های شهرستانی تا هشتم اردیبهشت‌ماه ‌نزدیک به 120 مورد خبر تصویری، 80 مورد خبر صوتی، 18 گزارش، 6 ویژه‌برنامه خبری عطر ایثار و گفت‌وگوی ویژه خبری تهیه، تولید و پخش کند و این روند تا پایان اجلاسیه ادامه خواهد داشت.

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان گفت:‌ از مخاطبان ارجمند انتظار داریم نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را در خصوص برنامه‌های پخش شده در ایام برگزاری این رخداد عظیم فرهنگی در استان به سامانه 30000615 ارسال کنند.