مهرداد پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394 01:52 ق.ظ نظرات ()
سرپرست معاونت گردشگری اداره كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بسیاری از خانه های مهدیشهر قابلیت تبدیل به اقامتگاه سنتی را دارند.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «مریم سلمانیان» در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر با مدیر كل میراث فرهنگی استان سمنان اظهار داشت: از ظرفیت خانه های سنتی مهدیشهر می توان برای اقامت گردشگران به خصوص گردشگران خارجی استفاده كرد.

وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر می تواند در زمینه شناسایی خانه های سنتی و مالكان این خانه ها با اداره میراث فرهنگی شهرستان مهدیشهر مشاركت داشته باشد و این شهرستان در زمینه اقامتگاه‌های بوم گردی در استان تبدیل به الگو شود.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این دیدار گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر می تواند همكاری و همراهی مناسبی با این اداره كل داشته باشد.

«حسین خواجه بیدختی» افزود: این همكاری‌ها می‌تواند در زمینه توسعه برنامه‌های میراث فرهنگی باشد و باعث رونق و توسعه زیرساختهای گردشگری این شهرستان شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر نیز با اشاره به نامگذاری امسال به نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، گفت: ایجاد همدلی و همزبانی بین دو نهاد مردمی میراث فرهنگی و شهرداری و شورای اسلامی مهدیشهر ضروری است.

«علی عبدالحسینی» با تاكید بر اینكه مهدیشهر دارای پتانسیل بالایی در زمینه جذب گردشگر است، گفت: خانه های تاریخی این شهرستان نیاز به توجه بیشتر دارند.

وی از برگزاری "جشنواره گردشگری ایل سنگسر" در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف نمایش قابلیت‌های ایل سنگسر برگزار می‌شود.

وی برگزاری كوچ نمادین عشایر ایل سنگسر، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی،رونمایی از آلبوم موسیقی سنتی سنگسری، برگزاری سمینار تخصصی عشایر و ... را از جمله برنامه های این جشنواره اعلام كرد.