مهرداد جمعه 25 اردیبهشت 1394 06:21 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، با توجه به اهمیت آموزش مهارت‌های زندگی به نوجوانان و حساسیت خاص این قشر از جامعه و همین‌طور به‌ منظور پرداختن به مسائل و دغدغه‌های آنان، صدای مرکز سمنان برنامه‌ای را با عنوان «جزر و مد» تهیه و پخش می‌کند.

این برنامه را الهام صادقیان با آیتم‌هایی نظیر نوجوان طلایی که به معرفی نوجوانان موفق در حوزه‌های مختلف می‌پردازد، نمایش، دعاها و راز و نیازها با نام نیایش، حرف‌هایی از زبان نوجوان با عنوان حرف‌های خودمانی و گزارش‌های متنوع تهیه می‌کند.

جزر و مد هر روز به‌ جزء جمعه‌ها ساعت 6:30 صبح به مدت 15 دقیقه با اجرای مجید چنگیزیان پخش می‌شود.

همچنین به‌ منظور اطلاع‌رسانی در خصوص موضوعات، ساعات پخش، عوامل و آیتم‌های برنامه‌های صدای مرکز سمنان این مرکز اقدام به ساخت برنامه‌ای با نام برنامه 94 کرده است.

این برنامه به تهیه‌کنندگی احترام امیدیان و گزارش‌هایی از سروش ربانیان، ساعت 12 روزهای سه‌شنبه هر هفته به مدت 30 دقیقه از صدای استانی مرکز سمنان پخش می‌شود.

*صدای راهکار به گوش می‌رسد

صدای مرکز سمنان همچنین به‌ منظور پاسخگویی به سؤالات هم‌استانی‌ها در حوزه‌های مختلف برنامه‌ای را با نام «راهکار» پخش می‌کند.

این برنامه سعی دارد تا به پرسش‌های مخاطبان در حوزه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، پزشکی، حقوقی، فقهی، مهارت‌های زندگی و ... پاسخ دهد.

راهکار به تهیه‌کنندگی سودابه ذوالفقارخانی و گویندگی آزیتا آسودگان و اعظم کاشانی در روزهای فرد هفته از ساعت 11:30 تا 12 پخش می‌شود.

*صدایی به زندگی سلام می‌کند

همچنین به‌ منظور نهادینه کردن قداست کانون خانواده با محوریت زن و خانواده، صدای مرکز سمنان برنامه‌ای با عنوان «زندگی سلام» تهیه و پخش می‌کند.

این برنامه هر روز به‌ جزء جمعه‌ها به‌ صورت زنده از ساعت 9 تا 10 به تهیه‌کنندگی سمیه مطیعی و گویندگی رؤیا گل‌کارزاده و سپیده دریایی پخش می‌شود.

بخش‌هایی که در زندگی سلام می‌توانید بشنوید شامل کتابخانه یا معرفی کتاب در حوزه خانواده و تربیت، شفاخانه یا پاسخ به سؤالات پزشکی مخاطبان، گلخانه که شامل نکات کلیدی در خصوص پرورش گل‌های آپارتمانی بوده، گفت‌وگو با افراد و خانواده‌های موفق به‌ویژه زنان کارآفرین، آموزش اقتصاد در خانواده با عنوان کیف پول و آیتم طب سنتی استفاده از گیاهان دارویی با عنوان عطاری است.