مهرداد پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 01:50 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حسن سعدالدین صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی سمنان در محل فرمانداری این شهرستان با اشاره به نقش مثبت سازمان‌های مردم‌نهاد در توسعه گردشگری و جذب توریسم، معرفی مراکز و احیاهای بناهای تاریخی و قدیمی را در جامعه خواستار شد.

فرماندار شهرستان سمنان بر لزوم تشکیل کمیته بانوان سازمان‌های مذکور در راستای خدمات‌رسانی به جامعه بزرگ بانوان و فراهم شدن زمینه مشارکت آنان در این بخش تأکید کرد.

سعدالدین لزوم بهسازی و احیای بناهای تاریخی از جمله آب‌انبارها و حمام‌های قدیمی و تبدیل آن به فروشگاه محصولات صنایع‌دستی و هنرمندان صنعتگر را از اولویت‌های برنامه‌های دستگاه‌های ذی‌ربط دانست و بر تسریع در تحقق آن تأکید کرد.

فرماندار شهرستان سمنان با تشکر از تلاش‌ها و پیگیری‌های انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی سمنان در خصوص برگزاری نمایشگاه عکس سمنان قدیم گفت: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی محلات قدیم سمنان باید در خصوص گردآوری عکس‌ها و مستندات این منطقه‌های قدیمی سمنان از ‌جمله اسفنجان، محلات ثلاث و ناسار پیگیری لازم به عمل آید، همچنین درباره محتوای عکس‌ها توضیحات لازم برای بینندگان داده شود.

در پایان مقرر شد: برای تشکیل کمیته بانوان سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در راستای توسعه گردشگری و احیای بناهای تاریخی و ایجاد بستر فعالیت هنرمندان و صنعتگران در این مکان‌ها و همچنین پیگیری ارائه طرح‌های توسعه فرهنگی شهر سمنان به کمیته برنامه‌ریزی اقدام لازم صورت گیرد.