مهرداد جمعه 1 خرداد 1394 10:51 ق.ظ نظرات ()
سمنان لاین - انتخاب هیات رییسه مجمع عمومی فوق العاده برای اصلاح اساسنامه خانه احزاب روز پنجشنبه با حضور نزدیک به 180 حزب برگزار و مصطفی کواکبیان به عنوان رییس آن انتخاب شد.
 

 در انتخابات هیات رییسه مجمع عمومی فوق العاده برای اصلاح اساسنامه خانه احزاب رای گیری در محل وزارت کشور انجام گرفت و پس از برگزیده شدن کواکبیان با 71 رای ، حسن غفوری فرد با 33 رای به عنوان نایب رییس و مرتضوی کیاسری با 29 رای انتخاب شدند.

 

هم چنین ظفرزاده با 64 رای و نمازی با 49 رای به عنوان منشی انتخاب شدند.

 

ناظر اول حشمتیان با 64 رای و عفتی با 40 رای این اعضای هیات رییسه به صورت موقت وبرای اصلاح اساسنامه انتخاب شدند.

 

اصلاح اساسنامه خانه احزاب قراراست با حضور دبیران کل و نمایندگان احزاب انجام بگیرد و پس از آن مجمع عمومی واعضای شورای مرکزی انتخاب شوند .

 

جلسه مجمع عمومی و فوق العاده در نوبت عصرگاهی به اصلاح اساسنامه خواهد پرداخت البته برخی از دبیران کل احزاب بحث وبررسی بیشتر برای اصلاح اساسنامه را خواستار هستند .

 

پس از ماه ها تعطیلی محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور قول داده فعالیت خانه احزاب از امروز ماه با تصمیمات مجمع احزاب آغاز می شود.

 

در حال حاضر حدود 235 حزب، تشکل و انجمن سیاسی در کشور در حال فعالیت هستند . احزاب می توانند در راستای قانون و چهارچوب مرام نامه خود به فعالیت ادامه دهند و حتی مجازند در مواردی دولت وعملکرد آن را نقد کنند.