مهرداد شنبه 30 خرداد 1394 05:48 ق.ظ نظرات ()

محمد طاهری امروز در حاشیه نشستی که در پی قطعی آب در شهمیرزاد با حضور بخشدار و اعضای شورای اسلامی شهر و نیز مسئولان امور آب در بخشداری شهمیرزاد برگزار و در آن، در خصوص رفع مشکلات قطعی آب تصمیماتی اتخاذ شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهمیرزاد اظهار داشت: متأسفانه در استان سمنان کابل‌های برق سرقت و هوا نیز گرم شد و از این‌رو، مسافران و شمار زیادی از مردم از مرکز استان و شهرستان‌های دیگر به شهمیرزاد به علت آب و هوای خوش آن سفر کردند.

وی تصریح کرد: در این بازه، جمعیت شهمیرزاد سه تا چهار برابر شد و در حالی که منابع آبی موجود برای خود مردم شهمیرزاد مشکلی ندارد؛ ولی با افزایش مسافران و گردشگران، کمی در این حوزه دغدغه ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: در این شرایط، مصرف آب در شهمیرزاد زیاد می‌شود و کمبود آب پیش می‌آید.

طاهری ادامه داد: برنامه‌های درازمدت زون‌بندی شبکه و نصب شیر فشارشکن برای جبران کمبود آب در شهمیرزاد در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: استاندار سمنان هم در جلسه شورای اداری شهرستان مهدی‌شهر که در شهمیرزاد تشکیل شده بود، تصویب کرد مخزن 2 هزار مترمکعبی را در سال 1394 با اعتباری که اختصاص می‌دهند، راه‌اندازی کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: با آب منطقه‌ای سمنان هماهنگی شده تا مجوز حفر چاه چهارم در شهمیرزاد در دستور کار قرار گیرد و نقطه‌یابی مناسبی در این زمینه صورت گیرد.

طاهری اضافه کرد: اصلاح شبکه آب‌رسانی نیز با توجه به فرسوده بودن شبکه فعلی در برنامه قرار دارد و مردم هم با رعایت صرفه‌جویی می‌توانند ما را در پشت سر گذاشتن بحران کم‌آبی کمک کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: در درازمدت با احداث سد روزیه و سد فینسک که از این مسیر عبور می‌کند و آب منطقه‌ای هم برنامه‌هایی برای این موضوع دارد، تا حدودی شاهد رفع مشکلات فعلی خواهیم بود.