مهرداد یکشنبه 29 شهریور 1394 12:22 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدکاظم شربت‌دار عصر امروز در نشستی با حضور برخی اصحاب رسانه استان سمنان در دفتر روزنامه پیام استان سمنان اظهار داشت: این پارک در زمینی به مساحت 50 هکتار در سایت مسکن مهدی‌شهر سمنان احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کار احداث پارک جنگلی کومش سمنان به‌زودی آغاز می‌شود، تصریح کرد: برای احداث این پارک در فازهای مختلف بین یک هزار و 500 تا دو هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌ شده است.

شهردار سمنان از احداث شهربازی و ساختمان 10 طبقه تجاری در این شهر با زیربنای بیش از چهار هزار و 200 مترمربع به‌عنوان یکی از اقدامات اساسی شهرداری سمنان خبر داد.

شربت‌دار با اشاره به اینکه فرودگاه سمنان به‌عنوان مطالبه اساسی مردم شهر سمنان در دستور کار شهرداری این شهر قرار دارد گفت: با وجود اینکه فرودگاه سمنان جزو محدوده شهر سمنان نبوده و سرمایه‌گذاری در این مکان از وظایف شهرداری این شهر نیستف تصریح کرد: با این‌ وجود شهرداری سمنان بیش از 10 میلیارد ریال در فرودگاه سمنان هزینه کرده است.

وی با اشاره به اینکه پساب جنوب شهر سمنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای مشکل آب برای فضای سبز این شهر محسوب می‌شود از برنامه‌ریزی شهرداری سمنان برای استفاده از پساب جنوب این شهر خبر داد.

شهردار سمنان افزود: علاوه بر آن با استفاده از پساب شهر مهدی‌شهر که هم‌اکنون حدود 15 لیتر بر ثانیه است، به‌عنوان مهم‌ترین منبع آبی ایجاد فضای سبز در پارک کوهستان سمنان و کمربند سبز این شهر در برنامه قرار دارد.

شربت‌دار با اشاره به اینکه نهضت آسفالت در شهر سمنان در سال گذشته و امسال پیگیری شده است تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 140 میلیارد ریال برای آسفالت‌ریزی در شهر سمنان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی بخش ورودی شهر سمنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای این شهر محسوب می‌شود گفت: برای این مهم شهرداری سمنان نسبت به احداث بلوار در حدفاصل پلیس‌راه سمنان ـ دامغان تا پارک سوکان این شهر اقدام می‌کند.