مهرداد شنبه 8 اسفند 1394 11:26 ب.ظ نظرات ()
به گزارش روابط عمومی استانداری سمنان :
استاندار سمنان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه احمد همتی با ۳۱ هزار و ۷۷۱ رای و با كسب ۳۷ درصد از مجموع آراء بیشترین میزان رای این حوزه انتخابیه را كسب كرد.
وی افزود: میزان مشاركت مردم در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه ۵۶ درصد بوده است.
وی افزود: در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ، سیدحسن حسینی با كسب ۴۹ هزار و ۹۷۰ و ۴۱ درصد از مجموع آراء منتخب مردم در این حوزه انتخابیه به مجلس راه یافت.
دكتر خباز خاطرنشان كرد: میزان مشاركت مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ۶۹ درصد بوده است.
وی با اعلام مشاركت ۷۵ درصدی مردم حوزه انتخابیه دامغان در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی، تصریح كرد: ابوالفضل حسن بیگی در این حوزه با كسب ۱۷ هزار و ۲۴۴ رای و ۳۵ درصد از كل آراء به عنوان منتخب مردم این حوزه به مجلس دهم رفت.
استاندار سمنان مشاركت مردم حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در انتخابات را ۷۴ درصد عنوان كرد و گفت: غلامرضا كاتب در این حوزه انتخابیه با ۲۳ هزار و ۶۶۸ رای و كسب ۵۲ درصد از آراء، منتخب مردم گرمسار و آرادان شد.
وی با اشاره به نتایج اولیه انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری نیز گفت: آیت الله سیدمحمد شاهچراغی با بیش ۲۲۴ هزار رای و حجت الاسلام و المسلمین عبدالامیر خطاط با ۴۸ هزار رای، نتیجه غیرقطعی شمارش آراء در این انتخابات بوده كه نتیجه قطعی در آینده اعلام می شود.
وی با تاكید بر این كه نتیجه شمارش آرای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه به تایید هیات نظارت استان رسیده است، گفت: كل انتخابات نیز باید به تایید هیات نظارت بر انتخابات در استان سمنان برسد.
خباز افزود: مردم حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه با ۵۶ درصد و مردم حوزه انتخابیه دامغان با ۷۵ درصد به ترتیب كمترین و بیشترین میزان مشاركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشتند.
وی با مطلوب دانستن رقابت در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان، میزان مشاركت مردم را قابل قبول دانست و تاكید كرد: انتظارمان از میزان مشاركت مردم استان سمنان در دو انتخابات هفتم اسفند بیشتر بود.
وی به نامزدهایی كه توسط مردم منتخب نشدند توصیه كرد: رقابت اكنون به پایان رسیده است، اكنون نامزدهایی كه منتخب نشده اند، برنامه ها و توانمندیهای خود را در اختیار نامزد منتخب قرار دهند.
وی با بیان اینكه نامزدهایی كه منتخب نشده اند با گل و شیرینی به ستاد نامزد منتخب بروند، افزود: التهاب انتخابات با این حضور برطرف می شود، رفاقت معنوی بین افراد شكل می گیرد، میزان توسعه یافتگی افراد مشخص می شود و بر همگان روشن می شود كه همه مامور به وظیفه هستیم نه مامور به نتیجه و این حركت می تواند نماد تمكین به رای مردم باشد.
استاندار سمنان تاكید كرد: نامزدهای معترض می توانند سه روز پس از اعلام رسمی نتیجه انتخابات، اعتراض خود را به همراه مستندات به هیاتهای نظارت بر انتخابات اعلام كنند و این حق برای آن ها محفوظ است.
از مجموع بیش از ۶۶۷ هزار نفر جمعیت استان سمنان ۴۹۴ هزار نفر واجد دادن شرایط رای هستند كه در ۶۵۲ شعبه اخذ رای ، به نامزد منتخب خود رای دادند.