مهرداد یکشنبه 24 مرداد 1389 11:07 ب.ظ نظرات ()
عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس خواستار پاسخ‌گویی وزیر کشور درباره علت جلوگیری از برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم اسماعیل ططری در مسجد امیرالمومنین تهران شد.
آفتاب: عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس خواستار پاسخ‌گویی وزیر کشور درباره علت جلوگیری از برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم اسماعیل ططری در مسجد امیرالمومنین تهران شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس، در تذکرات کتبی که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، مصطفی کواکبیان علاوه بر اینکه خواستار پاسخ‌گویی وزیر کشور شد، در تذکری به وزیر خارجه خواستار واکنش مناسب و سریع به اظهارات گستاخانه کشیش آمریکایی درباره آتش‌زدن قران کریم در سالروز یازدهم سپتامبر شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین در تذکری به محمود احمدی‌نژاد بر توجیه ناپذیر بودن دفاع او از اظهارات اسفندیار رحیم مشایی تاکید کرد.

___________________
اعلام آمادگی کواکبیان برای مناظره با مشایی
روزنامه مردمسالاری نوشت:
دبیر کل حزب مردم سالاری در نشست اعضای دفتر سیاسی حزب، مسائل اصلی کشور را گرانی و تورم و اشتغال جوانان و نحوه مقابله با تحریم های قدرت های سلطه گران جهانی و تخلف از قوانین دانست و پرداختن به سخنان امثال مشایی را انحراف از اولویت های اصلی کشور و مطالبات مهم مردم قلمداد کرد.

وی در عین حال با تاکید بر این که اندیشه های رئیس دفتر احمدی نژاد فاصله گرفتن از خط امام خمینی(ره) است آمادگی خویش را برای مناظره با اشاره اعلام کرد.

دکتر مصطفی کواکبیان در آخرین جلسه اعضای دفتر سیاسی حزب مردم سالاری با اشاره به سوابق رفتارها، عملکردها و سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور و مسوولیت های متعدد ایشان و از جمله ریاست کمیسیون فرهنگی دولت دهم گفت: اگر سخنان آقای احمدی نژاد را مبنی بر اینکه حرف های مشایی همان مواضع دولت است بپذیریم دیگر نباید عده ای نشانی غلط بدهند و خط دولت را جدای از خط ایشان بدانند. آقای رئیس جمهور با صراحت تاکید دارند که من به آقای مشایی اعتقاد و اعتماد کامل دارم باز هم عده ای از اصولگرایان اصرار دارند که بگویند میان ا یشان با رئیس دولت تفاوت وجود دارد!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری همایش پرهزینه ایرانیان مقیم خارج از کشور با مدیریت آقای مشایی گفت: اگر این گونه همایش ها با آن مدعوین پرحاشیه و مساله دار و آن هزینه های هنگفت در دولت های قبلی صورت می گرفت حتما عده ای فریاد "وا اسلاما" سرداده و کفن پوش به خیابان می آمدند; اما به دلیل حمایت آقای احمدی نژاد جز یکی دو نفر گویا در این میان، هیچ کس کوچکترین اعتراضی ندارد.

مدیر مسوول روزنامه مردم سالاری در ادامه گفت: باید دوستان اصولگرا همان زمانی که آقای مشایی به عنوان معاون اول معرفی شده بود میزان ارادتمندی آقای احمدی نژاد را به خوبی درک می کردند ; کما این که وقتی ایشان گفته بودند ما مردم اسرائیل را دوست داریم یا این که در مجلس رقص و آوازخوانی ترکیه حضور داشتند یا در مراسم زیرمجموعه ایشان، عده ای همراه با دف زدن قرآن کریم را به مجری هدیه می دادند یا زمانی که ایشان پرداختن به حضرت فاطمه زهرا(س) را نقره دانسته و توجه به آقا امام زمان(عج) را طلا قلمداد کردند! و موارد متعدد این چنینی که بارها مشاهده کردیم و اینجانب دائما در مجلس آن را تذکر داده ام اما همواره از اقدامات ایشان عالیترین دفاع به عمل آمده و آقای رئیس جمهور هزینه های آن را خودشان متقبل می شدند; باید دوستان اصولگرا جدائی ناپذیری ها را به خوبی می فهمید ند یا اگر هم فهمیده بودند دیگر الان هیچ معنا ندارد که بخواهند تفکیک قائل شوند.

نماینده سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: نباید مساله اصلی و اولویت اول و مطالبه مهم مردم، سخنان افرادی امثال مشایی باشد بلکه مردم امروزه با گرانی و تورم افسار گسیخته و بیکاری جوانان و تحریم های قدرت های سلطه گر جهانی و تخلفات فراوان از قانون دست و پنجه نرم می کنند یعنی به جای آن که گفته شود آقای رئیس جمهور که حدود یک سال ونیم است در مجمع تشخیص مصلحت حضور نمی یابند و صریحا مصوبه این مجمع را قانون نمی دانند و آن را اجرا نمی کنند از مشکلات مهم و اساسی کشور است به یک باره می بینیم سخنان آقای مشائی از طریق دفتر رئیس جمهور بارها و بارها به صورت پیامک مخابره می شود و خبرگزاری های وابسته به دولت آن را در راس اخبار خویش قرار می دهند.

کواکبیان تاکید کرد: علی رغم همه این نکات می گویم: با این که پرداختن به سخنان ایشان را انحراف از اولویت های اصلی کشور و مطالبات مهم مردم می دانم با این حال برای این که ثابت شود سخنان مشایی با خط امام خمینی(ره) فاصله دارد آماده مناظره در هر زمان و مکانی که ایشان تعیین کنند هستم.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شعار مکتب ایرانی را شبیه شعار جمهوری ایرانی نادرست دانست و گفت: وحدت جهان اسلام واتحاد مسلمانان عالم و همدلی کشورهای اسلامی را می توان از اساسی ترین زیربناهای فکری خط امام خمینی(ره) برای دستیابی به حکومت جهانی اسلام دانست; لذا هرچند ممکن است عده ای ایرانیان و مکتب ایرانی و جمهوری ایرانی را جدای از تمامی زیبائی های اسلام ندانند; اما از آنجائی که عده ای از رسانه های عربی و غربی می خواهند مکتب تشیع را مکتب ویژه ایرانی و جدای از اسلام قلمداد کنند بنابراین باید از این گونه سخنان پرهیز کرد و نباید زمینه های سو» استفاده مخالفان نظام جمهوری اسلامی را فراهم کرد تا آنان با مطرح کردن امثال "هلال شیعی" علیه اسلام اصیل ایرانیان، این گونه سخن پراکنی و شایعه پردازی وتبلیغ کنند.

عضو فراکسیون خط امام خمینی(ره) مجلس در پایان تصریح کرد دقیقا امام خمینی(ره) هم به همین دلیل این گونه ملی گرایی را که عدهای بخواهند آن را در مقابل اسلام مطرح کنند رد می کنند والا همان امام خمینی(ره) حاضر نیست حتی یک وجب از خاک ایران در اختیار اجانب قرار گیرد.