مهرداد یکشنبه 18 مهر 1389 03:57 ب.ظ نظرات ()
بهبهانی: آزاد راه حرم تا حرم، شهرهای متعددی از جمله قم، ورامین، گرمسار، سمنان، سبزوار و مشهد را به هم متصل می کند

حمید بهبهانی گفت: عملیات اجرایی ساخت بزرگ ترین آزاد راه کشور با عنوان آزاد راه حرم تا حرم، از قم تا مشهد، هفته آینده آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، وزیر راه و ترابری که به عنوان نماینده ویژه هیئت دولت در دور سوم سفر استانی به شهرستان های استان تهران، به ورامین سفر کرده بود، گفت: این آزاد راه، هزار کیلومتر طول دارد و برای ساخت آن بیش از سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
حمید بهبهانی افزود: آزاد راه حرم تا حرم، شهرهای متعددی از جمله قم، ورامین، گرمسار، سمنان، سبزوار و مشهد را به هم متصل می کند.
وی با بیان این که از زمان آغاز به کار وزارت "شوارع و طرق" قدیم تاکنون تنها 1500 کیلومتر آزاد راه در کشور ساخته شده است، اظهار داشت: تنها در سه ماه آینده، ساخت 1700 کیلومتر آزاد راه در کشور آغاز می شود.
وی درباره وضع راه آهن کشور هم گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون، پنج هزار کیلومتر راه آهن ساخته شده بود و اکنون 3800 کیلومتر راه آهن در دست ساخت است.
وزیر راه با بیان این که بر اساس سند چشم انداز بیست ساله، باید با 25 هزار کیلومتر راه آهن، مقام نخست خاورمیانه را در اختیار داشته باشیم، گفت: اکنون نه هزار کیلومتر راه آهن در کشور وجود دارد و 16 هزار کیلومتر دیگر نیز در مدت 16 سال باید ساخته شود.

انتهای خبر // پایگاه اطلاع رسانی دولت//www.dolat.ir