مهرداد چهارشنبه 5 آبان 1389 11:40 ب.ظ نظرات ()
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان اعلام كرد: سمنان از سوی وزارت جهاد كشاورزی به عنوان استان سبز شناخته شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از مهدیشهر، عصر امروز مراسم معرفی مدیر جدید جهاد كشاورزی شهرستان مهدیشهر با حضور رئیس و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان، فرماندار مهدیشهر، بخشدار شهمیرزاد، اعضای شورای مهدیشهر، شهمیرزاد و درجزین در محل مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان مهدیشهر برگزار شد.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان در این مراسم گفت: كار و تلاش در دولت عدالت‌محور نعمتی است كه خداوند به ما عطا فرموده و از افتخارات ماست كه زیر پرچم اسلام خدمت كنیم.
علی‌اصغر میرزایی افزود: كار در حوزه تولید و رسیدن به استقلال و خودكفایی امری مهم و حیاتی است و با شهرستان شدن مهدیشهر، حركت قابل توجهی در بخش كشاورزی آن آغاز شده است.
وی تصریح كرد: متقاضیان خارج از شهرستان مهدیشهر آماده سرمایه‌گذاری در این بخش هستند و گشایش مدیریت جهاد كشاورزی به عنوان نخستین اداره تازه تاسیس شده در شهرستان مهدیشهر از ضروریاتی بود كه انجام شد.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان گفت: تقدس در كار كشاورزی امانتی است كه در دست ماست و مسئولیت ما را بالاتر می‌برد و این امانت نسبت به مدیران بخش سنگین‌تر است.
میرزایی افزود: با همت مسئولان و تولیدكنندگان سختكوش كشور در این برهه از زمان كه دنیا با مشكل غذا مواجه است، در محصولات اساسی كشاورزی به امنیت غذایی رسیده‌ایم.
وی با اشاره به تولید بالای 72 میلیون تنی محصولات بخش كشاورزی در استان سمنان گفت: در سال جاری در این استان حدود 13 هزار تن مازاد تولید گندم نسبت به بالاترین رقم تولیدی سال‌های گذشته داشتیم كه با عنایت به این موضوع و خرید بالا در سال جاری، از سوی وزارت جهاد كشاورزی، سمنان به عنوان استان سبز شناخته شد.
میرزایی درباره مبارزه با سرمازدگی در باغ‌ها نیز گفت: در امر مبارزه با سرمازدگی در باغ‌های پسته در استان سمنان اقدامات خوبی انجام شده كه منجر به تولید بالا در سال جاری و جبران خسارت سال گذشته شده است.
عیسی فاضلی فرماندار شهرستان مهدیشهر نیز در این نشست بیان داشت: به لحاظ اهمیت كشاورزی و همت مسئولان سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان، مدیریت جهاد كشاورزی دومین اداره در شهرستان تازه تاسیس مهدیشهر بود كه با حضور وزیر وقت جهاد كشاورزی تاسیس شد.
وی افزود: شهرستان مهدیشهر از ظرفیت بالایی در بخش كشاورزی برخوردار است و با استفاده از نیروهای متخصص و بخش خصوصی می‌توان از توان و ظرفیت این بخش بهره برد.
لطف‌الله ابن‌علی‌ مدیر قبلی جهاد كشاورزی مهدیشهر نیز در این جلسه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در دو سال اخیر و رشد قابل ملاحظه اعتبارات شهرستان و اجرای طرح‌ها به ویژه طرح‌های متنوع آب و خاك ارائه داد.
در پایان با حكم رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان سمنان، پرویز میرآخورلو به سمت مدیر جدید جهاد كشاورزی شهرستان مهدیشهر منصوب شد.