مهرداد سه شنبه 18 آبان 1389 09:17 ب.ظ نظرات ()

خبرگزاری موج - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان گفت: 93 درصد مشترکان برق خانگی این استان، الگوی مصرف را رعایت می کنند.

به گزارش موج به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، مهندس سیدمحمد موسوی زاده با بیان این که تعداد مشترکان برق استان سمنان در زمان حاضر افزون بر 261 هزار مشترک است، اظهار داشت: از این تعداد، 79 درصد مشترک خانگی هستند که 20 درصد انرژی مصرفی را به خود اختصاص داده اند.
وی با بیان اینکه حدود هفت درصد مشترکان خانگی استان الگوی مصرف برق را رعایت نمی کنند، افزود: برای این دسته از مشترکان اخطار لازم تهیه شده است که برای آنان ارسال خواهد شد.
وی در خصوص طرح جمع آوری لامپ های پرمصرف اصناف، یادآور شد: بازدید از حدود 8000 مشترک تجاری جهت جمع آوری لامپ های پرمصرف و کم بازده به عمل آمده و با جمع آوری حدود شش هزار شعله لامپ پرمصرف توسط اصناف، کاهش 2.6 مگاواتی در پیک بار استان حاصل شده است.
وی همچنین به افزایش کم سابقه دمای تابستان و گرمای زودرس امسال که موجب شد دستگاه های برودتی زودتر از زمان مقرر وارد مدار شوند، اشاره کرد و گفت: در تابستان سال جاری افزون بر ساعت های پیک بار اوایل شب، ساعات اوج مصرف برق به ساعات بین 12 ظهر تا 5 بعد از ظهر نیز منتقل و استمرار تامین برق مشترکان با مدیریت مصرف و صرفه جویی صورت گرفته میسر شد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان ضمن قدردانی از مشارکت تمام مشترکان استان با صنعت برق، افزود: چنانچه هر مشترک برق صرفه جویی لازم و مصرف بهینه را در منابع انرژی و به ویژه برق اعمال کند، به حفظ سرمایه های ملی و کاهش هزینه ها در بخش های مختلف کمک خواهد کرد.