مهرداد دوشنبه 15 آذر 1389 11:59 ب.ظ نظرات ()
شهردار سمنان گفت: با تدابیر اندیشیده شده، بودجه شهرداری سمنان به 85 میلیارد تومان افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، بعد از ظهر امروز در جلسه‌ای با حضور مصطفی كواكبیان نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار سمنان، معاون فرماندار سمنان و رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، موانع و مشكلات و راهكارهای توسعه و عمران شهر سمنان بررسی شد.
شهردار سمنان در این جلسه توجه به نیازهای مردم شهر سمنان و مبلمان شهری را به مانند یك موجود زنده تشبیه كرد.
علیرضا خسروی گفت: توجه به آینده شهر باید همانند نیازهای یك موجود زنده در دستور كار بوده و برطرف شود و رشد متوازنی داشته باشد.
خسروی بودجه شهرداری سمنان را در ابتدای كار خود در شهرداری 10 میلیارد تومان عنوان كرد.
شهردار سمنان افزود: مشكلات بسیار زیادی در بخش حمل و نقل، پسماندها، فضای سبز، شهرسازی و بافت فرسوده شهری و‌... وجود داشت اما امروز بودجه شهرداری به 85 میلیارد تومان افزایش یافته و تحولات بسیاری در تمام‌ بخش‌ها انجام شده است.
وی مردم سمنان را مردمی اهل نظر،‌ فرهنگی و اهل مطالبه معرفی كرد و گفت: در دو سه سال اخیر با همكاری مردم و مسئولان، طرح‌های عمرانی بسیار زیادی در سمنان به بهره‌برداری رسیده است.
خسروی افتتاح رستوران باغ شهر در پارك 17 شهریور، زیرگذر نخست مسكن مهر، بازگشایی مرحله یك و دو خیابان سعدی و بازگشایی خیابان امامزاده یحیی (ع) را یادآور شد و آنها را از جمله طرح‌های عمرانی سمنان در چند سال اخیر عنوان كرد.
شهردار سمنان گفت: احداث پاركینگ طبقاتی با ظرفیت 450 خودرو با مجهزترین امكانات فنی در میدان معلم سمنان توسط بخش خصوصی در دستور كار است.
وی از راه‌اندازی سیتی‌سنتر در ورودی بلوار 17 شهریور، احداث هتل چهار ستاره در میدان امام علی (ع) توسط بخش خصوصی، اجرای زیرگذر دوم مسكن مهر، احداث روگذر امیركبیر و زیرگذر معلم خبر داد.
خسروی افزود: احداث مجموعه ورزشی پارك اسكیت و بازگشایی خیابان‌های دیگر مناطق شهری از طرح‌های عمرانی اولویت‌دار است.
در این جلسه، مشكلات مردم در مورد بخش‌های مختلف شهر سمنان مطرح و پس از رسیدگی تصمیمات لازم اتخاذ شد.