مهرداد سه شنبه 16 آذر 1389 12:00 ق.ظ نظرات ()
زندان مركزی سمنان به خارج از شهر منتقل شود
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، عصر امروز در جلسه‌ای با حضور مصطفی كواكبیان نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار سمنان، معاون فرماندار سمنان و رئیس شورای اسلامی شهر سمنان، موانع و مشكلات و راهكارهای توسعه و عمران شهر سمنان بررسی شد.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس در ابتدای این جلسه به تمدید عمر دو ساله شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط مجلس شورای اسلامی اشاره كرد.
كواكبیان گفت: هر چند بنده مخالف این طرح بوده‌ام اما معتقدم فرصت دو ساله كه از سوی مجلس در اختیار اعضای شوراها قرار گرفته است، باید به بهترین نحو ممكن در جهت خدمات‌رسانی به مردم و توسعه و‌آبادانی شهرها و روستاها استفاده شود.
وی تحول ظاهری سمنان و خدمات انجام شده را بسیار مطلوب ارزیابی كرد و گفت: اعضای شورای شهر و شهردار سمنان باید نسبت به اطلاع‌رسانی شفاف خدمات انجام شده به مردم تلاش كنند، چراكه این خدمات و تحولات برای مردم تاكنون محسوس و ملموس نبوده است.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس از گلایه‌ها و اعتراضات مردم جنوب شهر سمنان در مورد نحوه خدمات‌رسانی، توزیع اعتبارات شهری و توجه نكردن مسئولان شهری به این مناطق سخن گفت.
كواكبیان اظهار داشت: ساكنان جنوب شهر سمنان معتقدند كه بسیاری از اقدامات و توسعه و عمران از سوی مسئولان صرفا برای مناطق شمالی سمنان بوده و هیچ توجهی به مناطق جنوبی نمی‌شود.
وی بر برقراری ارتباط بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با مردم تاكید كرد و گفت: اعضای شورای شهر سمنان باید همگام با مسئولان استان و شهرستان در پیگیری و اجرایی شدن مصوبات سفرها تلاش كنند.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس از انجام دور سوم سفر هیئت دوتاستان در آینده‌ای نزدیك خبر داد و گفت: شورای اسلامی شهر سمنان و شهردار باید اولویت‌های شهر را شناسایی كنند و برای تصویب در جلسه هیئت دولت به عنوان پیشنهاد به مسئولان استانداری تحویل دهند.
وی با تاكید بر اجرایی شدن بیش از 50 درصد از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان گفت: شهرداری سمنان با كمك مسئولان مربوطه باید نسبت به حل مشكل ترافیك امامزاده یحیی (ع) سمنان و نوسازی و بهسازی بافت قدیم تلاش كنند.