مهرداد شنبه 20 آذر 1389 10:58 ب.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، ظهر امروز جلسه ماهانه جمعیت سمنانیان مقیم مركز و انجمن كومشی‌های مقیم تهران به میزبانی مجید حقیقت و مدیریت عبدالرفیع حقیقت (رفیع) با حضور همه اعضا تشكیل شد.
مصطفی كواكبیان، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این جلسه فرا رسیدن ماه محرم‌الحرام را فرصتی مغتنم برشمرد و با بیان روایتی از پیامبر اكرم (ص) كه فرمودند «حسین از من است و من از حسین» گفت: آن چیزی كه واقعیت تاریخ اسلام را شكل می‌دهد، این است كه اگر حركت عاشورا و قیام امام حسین (ع) و نهضت كربلا نبود، امروز قطعاً‌ اسلام و مكتب اسلام وجود نداشت.
وی با بیان اینكه بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند هر چند ایجاد اسلام از پیامبر (ص) بود اما بقای آن توسط حضرت امام حسین (ع) انجام شد، ادامه داد: امام حسین (ع) با قیام خونین خود وضعیت آن زمان جامعه را تغییر داد.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: اگر امروز مكتب حیات‌بخش اسلام و راه پیامبر اعظم (ص) باقی مانده است بدون تردید به خاطر قیام امام حسین (ع) بوده و به همین خاطر است كه پیامبر اسلام (ص) خودش را از آن امام حسین (ع) می‌داند.
كواكبیان همچنین گزارش مبسوطی از همایش‌های برگزار شده در شهرستان سمنان ارائه كرد و با اشاره به دستاوردهای همایش بین‌المللی گویش‌های كویری گفت: نخبگان سمنان باید به گویش سمنانی كمك كنند تا این گویش همچنان زنده بماند.
حقیقت، نویسنده برجسته سمنانی نیز ضمن سپاسگزاری از حضور پرشور اعضا، راجع به همایش‌های برگزار شده در دانشگاه سمنان اظهار خوشحالی كرد و ضمن خواندن شعری در وحدت و صمیمیت مردم استان، از حضور برخی از نخبگان سمنانی چون شیخ‌بهایی، بی‌طرف، محمدعلی بهار، خسرو جدیدی، محمد رجبی و . . . كه با شوق و شور در این جلسه حاضر شده بودند، تشكر كرد.
سپس نصرت‌الله زندی (پدرام)، محمد خرم‌شاهی، میرزابابا مطهری‌نژاد، سیدابوالفضل احمدپناه، عبدالمحمد خالصی، پرویز حقیقت و علی‌اكبر رهبری اشعار و مطالب اجتماعی خود را بیان كردند.