مهرداد دوشنبه 22 آذر 1389 03:40 ق.ظ نظرات ()
میثم قدس‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: همزمان با ماه محرم‌الحرام كانون عكاسان جوان موسسه موج فرهنگ با همكاری نهادهای فرهنگی استان سمنان اقدام به برگزاری مسابقه عكاسی با عنوان "شور عاشورا " با موضوع ماه محرم، قیام عاشورا و به تصویر كشیدن مراسم و آیین‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان كرده است.
وی افزود: از تمام عكاسان و علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا آثار خود را با موضوع گسترش فرهنگ عاشورا و شناخت بهتر قیام عاشورا و تحكیم پیوند بین دین، هنر و رسانه با معرفی و به تصویر كشیدن صحنه‌های عزاداری در نقاط مختلف استان سمنان و با هدف احیای آداب و رسوم سنتی به دبیرخانه مسابقه ارسال كنند.
مدیر موسسه موج فرهنگ شرایط شركت در مسابقه را در دو بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای عنوان كرد.
قدس‌پور اضافه كرد: در بخش عكاسی حرفه‌ای عكاسان و علاقه‌مندان به این رشته هنری باید آثار خود را به همراه مشخصات مورد نظر در یك سی‌دی به آدرس دبیرخانه ارسال كنند.
وی تصریح كرد: عكس‌ها باید در محرم سال 1389 در محدوده جغرافیایی استان سمنان و به صورت دیجیتال تهیه شده باشد.
مدیر موسسه موج فرهنگ افزود: هر عكاس می‌تواند در این بخش تعداد پنج عدد عكس با ابعاد 30 در 40 و با كیفیت 300 دی.پی.آی و با فرمت جی.پی.جی ارسال كنند.
قدس‌پور تاكید كرد: عكس‌های دست كاری شده با نرم‌افزارهای رایانه‌ای مورد پذیرش نیست.
وی در مورد عكاسی غیرحرفه‌ای (عكاسی با موبایل) گفت: در این قسمت تمام علاقه‌مندان می‌توانند آثاری را كه با تلفن همراه خود ثبت می‌كنند به همراه مشخصات خود به پست الكترونیكی فراخوان ارسال كنند كه محدودیتی برای ارسال آثار وجود ندارد.
مدیر موسسه موج فرهنگ ادامه داد: شركت‌كنندگان باید عكس‌های خود را با نام‌خانوادگی خود به صورت انگلیسی و شماره‌گذاری شده ارسال كنند.
قدس‌پور عنوان داشت: مشخصات هر اثر ارسالی شامل نام، ‌نام‌خانوادگی،‌ تحصیلات، نشانی دقیق و شماره تماس ثابت و همراه، موضوع، عنوان و مكان هر عكس است كه باید در قالب یك فایل word در یك سی‌دی ذخیره و ارسال شود.
وی اضافه كرد: تمام آثار فقط در ابعاد ذكر شده مورد قبول است و در صورت ناقص بودن فایل‌های ارسالی آثار به نمایشگاه راه پیدا نمی‌كنند.
مدیر موسسه موج فرهنگ افزود: آثار پذیرفته شده در قالب كتاب یا بسته فرهنگی توسط برگزاركننده به چاپ می‌رسد و به هنرمندانی كه آثار آنها به نمایشگاه راه پیدا كند، اهدا می‌شود.
قدس‌پور گفت: برگزاركننده تمام حقوق چاپ و نشر آثار شامل دیجیتال یا چاپ ورقی و... را برای خود محفوظ می‌دارد و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده برگزاركننده است.
وی تاكید كرد: ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش شرایط یاد شده است.
قدس‌پور مهلت ارسال آثار را به دبیرخانه را تا 30 آذر ماه اعلام كرد و گفت: آثار بلافاصله پس از اتمام مهلت ارسال انتخاب می‌شوند.
مدیر موسسه موج فرهنگ افزود: زمان و مكان برپایی نمایشگاه در بخش الف، دهه سوم محرم‌الحرام 1432، نگارخانه سیمرغ فرهنگسرای كومش سمنان و در بخش ب، اربعین سرور و سالار شهیدان به صورت خیابانی است.
قدس‌پور گفت: نشانی دبیرخانه سمنان، بلوار ولیعصر، خیابان بعثت، ساختمان سازمان جوانان استان سمنان، دفتر موسسه موج فرهنگ است.
وی خاطرنشان كرد: همچنین پست الكترونیكی این مسابقه Shureashura@gmail.com است.