مهرداد چهارشنبه 24 آذر 1389 05:25 ب.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مرحله نخست مرمت و بازسازی سقاخانه بازار سمنان انجام شد.
مدیركل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، مرحله نخست مرمت و بازسازی سقاخانه ناسار بازار سمنان اجرا شد.
حمید یزدانی با بیان اینكه این سقاخانه بیشتر برای ادای نذر و روشن كردن شمع و ... مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد، افزود: این سقاخانه برای استفاده عموم مردم به خصوص در دهه محرم آماده شده است.
وی گفت: این سقاخانه در دوره قاجاریه ساخته شده و روشن كردن شمع در آن با امید برآورده شدن حاجات انجام می‌شود.
یزدانی اظهار داشت: در مرحله نخست مرمت این سقاخانه كار پاكسازی، گچ‌كاری انجام شد.

* آغاز تولید فیلم كوتاه «دعوت» در شاهرود
با همكاری انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود، فیلم كوتاه دعوت به كارگردانی و نویسندگی منصور شاهینی و تهیه‌كنندگی محمد عسگری و منصور شاهینی در شاهرود كلید خورد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، فیلم كوتاه دعوت با موضوع مذهبی و اجتماعی و به مدت 15 دقیقه تولید می‌شود.
داستان این فیلم حكایت فردی خلافكار به نام كریم است كه همه ساله در مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) شركت می‌كند ولی امسال با مخالفت مردم روبه‌رو می‌شود و...
بازیگران اصلی كه در این فیلم ایفای نقش می‌كنند شامل محمد عسگری، اكبر خدابخشیان و مجتبی احمدیان هستند.
دیگر عوامل اجرایی در ساخت این فیلم عبارتند از
مشاور كارگردان: محمد عسكری، برنامه‌ریز: مرضیه رابطی، فیلمبردار: عباس ناظمی، صدابردار: امید اسماعیلی،‌ گریمور: سكینه شاكری، بازنویسی: محمد عسكری.
این فیلم تا حدود یك ماه دیگر مراحل ضبط فیلم و تدوین خود را طی می‌كند.

* برگزاری اردوی زیارتی فرهنگیان بازنشسته سمنان
به منظور قدردانی از زحمات سی‌ساله معلمان، اردوی زیارتی مشهد مقدس به مدت سه روز با حضور 80 نفر از بازنشستگان سال‌های 89 و 88 برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان در جلسه‌ای قبل از عزیمت بازنشستگان به مشهد مقدس كه در محل سالن شهدای آموزش و پرورش شهرستان سمنان برگزار شد، ضمن تشكر از همكاران بازنشسته گفت: تجارب ارزنده معلمان چراغ راه آیندگان این مرز و بوم است و بازنشستگان با كوله‌باری از تجربیات ارزنده همچنان می‌توانند منشأ اثر و خدماتی ارزشمند بوده و باید همچنان با آموزش و پرورش در ارتباط باشند.
این اردو با همكاری واحد تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش شهرستان سمنان و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سمنان برگزار شد كه مورد رضایت بازنشستگان قرار گرفت.