مهرداد شنبه 2 بهمن 1389 11:15 ق.ظ نظرات ()
شمال نیوز: بیش از 4500 نفر از مردم شهمیرزاد سمنان با ارسال نامه ای به رئیس جمهوری خواستار الحاق این شهر به استان مازندران شده اند.

به گزارش شمال نیوز، این نامه که نسخه ای از آن به این پایگاه ارسال شد، در قالب طومار امضاء از وی خواستار الحاق شهمیرزاد سمنان به مازندران شدند. متن کامل این نامه به شرح ذیل است.

محضر مبارک رئیس محترم جمهور، جناب آقای دکتر احمدی نژاد

با سلام و درود بی پایان حق تعالی به روح بلند ملکوتی امام خمینی(ره) و آروزی سلامتی برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و حضرتعالی و تسلیت به مناسبت ایام شهادت بزرگ شهید مظلوم دنیا حضرت اباعبدالحسین و آرزوی تعجیل در فرج مهدی فاطمه زهرا(عج).

همانگونه که مستحضرید، شهمیرزاد با اهداء بیش از 84 شهید سرافراز در جبهه های حق علیه باطل و با حضور همه اقشار در تمامی صحنه های انقلاب و جنگ و داشتن فرزندان مثمر در صحنه های سازندگی و پرورش عالمان بزرگی همچون مرحوم آیت الله العظمی شیخ کبیر شهمیرزادی و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج محمد مومنی شهمیرزادی و استاد تاریخ ادبیات ایران مرحوم دکتر ذبیح الله صفا و بیش از 300 پزشک و دانشمند به ندای عدالت حضرتعالی لبیگ گفته و منتظر تحولات و تحقق آنچه که حق مسلم این شهر بوده که متاسفانه در سالیان گذشته مورد بی مهری و کم لطفی مسئولان استان و شهرستان و بخش قرار گرفته در این دوره تحقق یابد که این امر میسر نشد.

در این نامه افزوده شد: از آنجائیکه واقعا صداقت گفتار و کردار شما اعتقاد و ایمان داریم و بار دیگر پیرو تظلم و شکوائیه های که با امضاء خانواده معظم شهداء و جمع کثیری از مردم خداجو و خسته از جور و ستم و تشنه عدالت شهمیرزاد در سال 85 مبنی بر نارسایی ها و کاستی های موجود از شما می خواهیم همان طوری که شما بارها فرمودید که حق گرفتنی است بار دیگر به گوشه ای از مشکلات و خواسته های این شهر عقب نگهداشته شده اشاره نموده و منتظر صدور اوامراتان می مانیم و عاجزانه درخواست می نماییم.

ما خواستار الحاق به استان مازندران هستیم

در نامه شهمیرزادی ها به رئیس جمهور آمده است: در سالها قبل کلنگ شوم ترین پروژه عمرانی استان سمنان در شهمیرزاد به زمین زده شده پروژه انتقال آب چشمه روزیه از چشمه های شمالی ترین نقاط بخش شهمیرزاد به شهرستان بدوا بر اساس نظریه کارشناسان داخلی و خارجی مقرر گردیده بود که انتقال آب بدون حفاری داخل کوهها و از بین بردن آبخانه های شهمیرزاد به وسیله پمپاژ صورت گیرد اما از آنجا که در پروژه های عمرانی اصل بر کسب سود و منفعت پیمانکاران است.

در این نامه افزوده شد: دو پمپاژ آن حذف و با حذف آن میلیاردها ریال از بیت المال کشور را به تاراج گذاشتند و در سال 79 شروع به حفر تونل به طول 3300 متر داخل آبخانه چشمه سارهای شهیمرزاد نموده اند و در پی آن هزاران لیتر آب از مرکز آبخانه به هدر رفت و در رودخانه جاری شد و 11 چشمه از 17 چشمه موجود در شهمیرزاد خشک و هکتارها باغ سرسبز آلو و گردوی شهمیرزاد از بین رفت و این بی تدبیری مسئولان اعم از وزارت نیرو، استاندار، فرماندار، نماینده مجلس شورای اسلامی وقت و مدیرعامل آب منطقه ای تهران(پیمانکار پروژه) می باشد.

جناب آقای دکتراحمدی نژاد، آیا این عدالت است که جوانان شهرمان به خاطر نبود اشتغال اماکن ورزشی مناسب عدم کادر مجرب در مدارس آموزش و پرورش و عدم وجود اماکن تفریحی جهت گذراندن اوقات فراغت و عدم تعادل در توزیع زیرساختهای کافی برای استقرار جمعیت به دیگر شهرها مهاجرت کردند.

جناب آقای دکتر احمدی نژاد، تنها درمانگاه ساخته و مجهز شده توسط مردم و خیرین که می بایست پاسخگوی جمعیت ثابت بیش از 10 هزار نفر و جمعیت متغییر بیش از 50 هزار نفر در فصول تابستان و بهار و ایام تعطیل باشد فاقد کمترین امکانات بوده که حتی به دلیل عدم حضور تزریقات خانم، بانوان شهمیرزاد ناچار به تزریق دارو در منازل توسط افراد غیرمتخصص و یا با هزینه بسیار زیاد با مراجعه به شهر همجوار هستند و علیرغم پیگیری های زیاد که توسط نمایندگان در شورای اسلامی و طرح موضوع به دفعات در خطبه های نماز جمعه، هیچگونه اقدام موثری در این خصوص صورت نپذیرفته به طوریکه اخیرا تنها داروخانه موجود غیرشبانه روزی به دلیل عدم وجود مطب خصوصی در این شهر در حال تعطیل شدن است.

این نامه می افزاید: این مهم سبب شد که مردم ما شاهد جان باختن بسیاری از مجروحین بویژه بیماران قلبی در حال انتقال به بیمارستان های شهرهای همجوار هستند براستی این کجای عدالت و برابریست که در مرکز استان حداقل 14 واحد درمانگاه دولتی و خصوصی و بیش از 10 بیمارستان و مراکز بزرگ درمانی عمومی و خصوصی وجود دارد اما شهرمان از ابتدایی ترین مرکز بهداشتی درمانی محروم است.

جناب آقای رئیس جمهور، لازمه توسعه و پیشرفت و ایجاد مدنیت در شهرها در شیوه زندگی و دسترسی آسان به اماکن و نهادها و ادارات و توسعه راههاست. شهمیرزاد با گذشت بیش از 84 سال از تاسیس شهرداری و انتظار جهت ایجاد بخش مستقل که با عنایت حضرتعالی و هیئت محترم دولت در 15 ماه گذشته نه تنها با استقرار بخشداری هیچ یک از ادارات و نهادهای لازم جهت تشکیل بخش شکل نگرفت بلکه افرادی زیاده خواه در مرکز شهرستان تحت نام حامیان دولت جنابعالی با فشار و تهدید به مسئولین شهرستان و استان هر روزه شاهد تقلیل نیروی انسانی در ادارات موجود این شهر و یا تعویض نام آن بنام مرکز شهرستان مهدیشهر و یا کاهش نیرو و امکانات در اداراتی نظیر برق، مخابرات، پست و یا انحلال برخی از نهادها همانند اتحادیه مجامع امور صنفی بازرگانی شهمیرزاد و با تلاش مسئولین آموزش عالی جهت به تعطیلی کشاندن تنها مرکز علمی دولتی شهر(دانشکده دامپزشکی)هستند.

این نامه افزوده است: جناب آقای دکتر احمدی نژاد، همانگونه که استحضار دارید در سفر دور اول هیئت محترم دولت به استان سمنان شهر شهمیرزاد به دلیل قابلیت های ارزشمند طبیعی از جمله آب و هوای مناسب و وجود مناظر طبیعی چشم نواز و مناطق زیبا و وجود ابنیه تاریخی شیرقلعه و غار دربند به عنوان شهر نمونه گردشگری بین المللی انتخاب شد. شهری که از کمترین امکانات و زیرساختهای گردشگری منجمله مراکز درمانی مناسب و عدم امکانات ورزشی، تفریحی، فرهنگسرا است و مسئولین استان و شهرستان در صدد ایجاد اردوگاه ها و اماکن رفاهی و تفریحی برای کارکنان خود بدون پرداخت حق و حقوق شهرداری می باشند که این امر موجب دلزدگی گردشگران و مسافرین به این شهر می شود.

جناب آقای رئیس جمهور، تعلق در بند شهمیرزاد حد فاصل بین شهرهای شهمیرزاد و مهدیشهر به شهر مفرح و زیبای این شهر قابل کتمان تاریخی و طبیعی نیست اما حضور یک کارشناس قومیت گرای مهدیشهری در استانداری سمنان جهت تعیین حریم شهر حقوق قانونی و واضح شهمیرزاد را نادیده گرفته به طوری که مقرر شد استانداری طبق قانون حریم هر دو شهر را همزمان تعیین و جهت تاییدیه وزارت کشور ارسال نماید اما با سیاسی کاری و اعمال فشار و نفوذ برخی در آن اداره حریم شهر مهدیشهر به طور مجزا به وزارت کشور ارسال و با تعلق در بند شهمیرزاد به مهدیشهر به تایید وزارت کشور رسید و این امر موجب شد تا بذر بی اعتمادی در دل مردم شهمیرزاد کاشته وپرورانده شود.

جناب آقای رئیس جمهور، مسئولین شهرستان مهدیشهر و مردم آن در صدد حذف نام شهمیرزاد از صفحه جغرافیای سیاسی استان سمنان هستند، شهری که بیش از سه هزار سال قدمت داشته و در گذشته ای نه چندان دور مرکز تجارت حکومت طبرستان بوده و با نامهای شهمار فریمف شهمار طبرستان، شاهمیرزا همانند نگینی در منطقه البرز شرقی می درخشد ولی اکنون با کم لطفی و بی مهری مسئولین شهرستان که حتی از گفتن نام شهر نمونه گردشگری بین المللی کراهت دارند باعث انزوا و رکود در این شهر شده اند.

آقای رئیس جمهور، نوشتار فوق گوشه ای از نارسایی ها و مشکلات و تظلم هایی است که همه به جهت وجود مسئولین ضعیف که با اعمال فشار و خشونت برخی صاحبان نفوذ قومیت گرا در سیستم اداری استان و شهرستان و بی عدالتی آنان مردم شهید پرور و دلسوخته را به ستوه درآورده و بار دیگر تقاضای الحاق شهر عزیزمان شهمیرزاد به استان سرسبز مازندران داریم تا دلسوخته از به یغما بردن آب و آبخانه های شهرمان و محرومیت های موجود بانضمام به فضای سبز و جنگل انبوه و آب نیلگون دریای خزر آرام گیرد و از حضرتعالی عاجزانه می خواهیم که خواسته به حق ما را جامه عمل بپوشانید.

رونوشت این نامه که چهار صفحه طومار و46 صفحه امضاء می باشد خطاب به مقام معظم رهبری، امامان جمعه ساری، قائم شهر و شهمیرزاد، رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور، استانداران سمنان و مازندران، نمایندگان مردم سمنان، ساری، قائم شهر، بابل، بهشهر، نکاء و گلوگاه و مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، روسای شوراهای اسلامی شهر ساری، پل سفید، فولادمحله، شهمیرزاد و بخشداران کیاسر و شهمیرزاد ارسال شده است.
____________________________________
نظر نویسنده وبلاگ :
شهمیرزاد جای جدایی ناپذیر سمنان هست . مردم و کسانی که این طومار رو امضا کردن میخواهند که این بی عدالتی که بین شهمیرزاد و سنگسر هست را از بین برن . مثلا جلوی ورودی غار دربند تابلویی قرار داشت که نوشته شده بود "غاردربند شهمیرزاد" و پس از اون عده ای آمدند و اون تابلو رو کندن ! و زدن به نام : "غاردربند مهدیشهر"
استان مازندران به علت اینکه تعداد زیادی شهر و روستا داره خیلی از شهر های اونجا می خواهند خودشون رو به استان سمنان الحلق کنند ( بوجه ای که بهشون میرسه به علت تعداد زیاد شهر ها کم هست ) .
تا زمانی که شهمیرزاد داخل شهرستان سمنان بود از نظر بوجه بهش خوب میرسیدن ولی از وقتی جزو شهرستان مهدیشهر شده بوجه کمتری به نسبت بهش میرسه . و برای همین می خواد که از سمنان جدا شه و به مازندران الحاق بشه ( از زیر دست مهدیشهر در بیاد )