مهرداد دوشنبه 11 بهمن 1389 04:29 ق.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از شهمیرزاد، مصطفی كواكبیان ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشكلات شهمیرزاد، با اشاره به وجود توانمندی‌ها و قابلیت‌های بسیار بالا و آب و هوای خوش خدادادی در شهمیرزاد و وجود مناطق گردشگری و طبیعت‌گردی اظهار داشت: باید در رفع مشكلات بخش شهمیرزاد و برآورده كردن نیازها و خواسته‌های مسئولان و مردم این بخش تلاش كرد.
وی با یادآوری اینكه شهر شهمیرزاد در سفر هیئت دولت به استان سمنان به شهر نمونه بین‌المللی و گردشگری تبدیل شده است، تاكید كرد: صرف اینكه بگوییم شهمیرزاد به شهر نمونه گردشگری تبدیل شده كافی نیست بلكه باید زیرساخت‌های شهر نمونه گردشگری را با توجه به حضور گردشگران بسیار زیاد در طول سال فراهم كرد.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همت بالای مردم این منطقه در ایجاد باغ گردوی 700 هكتاری را یادآور شد و گفت: این منطقه علاوه بر داشتن فرهیختگان بزرگی چون آیت‌الله مومنی‌شهمیرزادی و دانشمند گرانقدر ذیبح‌الله صفا، بیش از 84 شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی كرده و مردم آن همواره در طول انقلاب در كنار مسئولان نظام و رهبری حضور داشته‌اند.
كواكبیان با بیان اینكه اعضای شورای شهر باید مشكلات را به مسئولان و نمایندگان انتقال داده تا در رفع آن تلاش شود، اظهار داشت: مشكلات هر بخش و هر شهرستان باید در همان حوزه و با تلاش پیگیری مسئولان رفع و نباید این مشكلات به خارج از حوزه‌ها منتقل شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه شهمیرزاد قطعه جداناشدنی استان سمنان است، در ادامه توزیع عادلانه اعتبارات و امكانات در شهرستان مهدیشهر به ویژه در اختصاص اعتبارات و امكانات كافی به شهمیرزاد را یكی از خواسته‌های مهم مردم و مسئولان این منطقه عنوان كرد.
كواكبیان گفت: در رفع مشكلات شهمیرزاد باید مسئولان استانی، شهرستانی، فرماندار، اعضای شورای شهر و نماینده مجلس با اتحاد و همدلی و به دور از هرگونه تنش تلاش كنند.
رئیس شورای اسلامی بخش شهمیرزاد هم در این جلسه با قدردانی از خدمات ارائه شده از سوی دولت گفت: متاسفانه استان مازندران زباله‌ها را روانه بخش ما می‌كند و به دلیل جاری شدن شیرآبه زباله، تصادف‌های زیادی را شاهد هستیم.
علی‌محمد محبوبی افزود: متاسفانه یك نفر به عنوان نماینده برای نظام صنفی نداریم كه از ما حمایت كند و مسئولان باید در رفع مشكلات این بخش تلاش كنند.