مهرداد یکشنبه 29 خرداد 1390 11:17 ب.ظ نظرات ()
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مصطفی كواكبیان ظهر امروز در دیدار با مدیركل كار و امور اجتماعی استان سمنان و معاونان وی به بررسی مسائل اشتغال در استان پرداخت.
وی ضمن تقدیر از مدیركل كار و امور اجتماعی استان سمنان گفت: اداره كل كار و امور اجتماعی استان سمنان در راستای سیاست‌های كلی نظام به خوبی عمل كرده است.
كواكبیان افزود: شما یك رابطه سه گانه بین دستگاه دولتی، كارفرما و كارگر ایجاد می‌كنید كه باید بسیار هنرمندانه شكل گیرد و اگر فشاری به كارفرمایان وارد شود، مشكل ایجاد می‌شود و باید در این مواقع مراقب بود تا حقوق كارگر پایمال نشود.
عضو هیئت رئیسه فراكسیون كارگری مجلس در ادامه با تاكید بر رعایت قانون افزود: اگر قانون به درستی رعایت شود حقوق كارگر نیز پایمال نشده و واحدهای تولیدی به تعطیلی كشیده نمیشوند.
كواكبیان افزود: تحریم‌ها، نقدینگی و افزایش قیمت‌ مواد خام ممكن است در برخی واحدهای تولیدی خللی ایجاد كنند اما باید با درایت و تدبیر و فعالیت‌ها و پیش‌بینی‌های لازم از ایجاد چنین مشكلاتی جلوگیری شود.
وی با اشاره به طرح موجود در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ادغام وزارتخانه‌های تعاون و رفاه در وزارت كار گفت: مسئولیت شما به مراتب بیشتر خواهد شد و در تامین حقوق كارگران و افزایش اشتغال خلا قانونی وجود دارد و شما اگر راهكاری در این زمینه دارد حتماً مطرح نموده تا ما در سنگر خانه ملت آن را پیگیری كنیم.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به به ضرورت تبیین نرخ واقعی اشتغال سطح كشور و استان سمنان گفت: ارائه هرگونه آماری باید برای مردم محسوس باشد.
كواكبیان ادامه داد: ایجاد 45 هزار شغل پایدار و موقت در استان سمنان چندان محسوس نیست، هرچند كه اشتغال تنها به پشت میز نشینی محدود نمی‌شود.