مهرداد شنبه 15 بهمن 1390 08:34 ب.ظ نظرات ()

سمنان - فرماندار شهرستان مهدیشهر با بیان اینكه روستای فولاد محله در این شهرستان در محاصره برف قرار دارد، گفت: تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی به این روستا از طرف دامغان و شهمیرزاد در جریان است.

'عیسی فاضلی' روز شنبه گفت: از طرف شهمیرزاد با تلاش ماموران تا 12 كیلومتری فولاد محله بازگشایی شده است و از سمت دامغان نیز ماموران راه و ترابری از سه راه اگره برای بازگشایی مسیر در تلاش هستند.

وی با بیان اینكه بارش بی سابقه برف در این منطقه برق و آب را در فولاد محله قطع كرده است، گفت: با تلاش ماموران شركت توزیع، برق این روستا از لحظاتی قبل برقرار شده، تلفن همراه نیز دایر و مشكل آب نیز حل شده است.

فاضلی گفت: بارش شدید باران و برف در این منطقه در 30 سال اخیر بی سابقه است و در دو روز اخیر تلاش های گسترده ای برای بازگشایی مسیر و نیز خدمات رسانی به روستاییان این منطقه انجام شده است.

وی گفت: روستاییان مشكلات درمانی دارند و تلاش می شود تا از طرف دامغان و یا شهمیرزاد تیم هایی بهداشتی درمانی را به این روستا اعزام و خدمات رسانی نماییم.

فرماندار مهدیشهر در خصوص تامین نان و مایحتاج ضروری روستاییان اظهار داشت: با برقرار شدن شبكه برق، كار پخت نان نیز در این منطقه آغاز شده و در صورت نیاز به سایر مایحتاج نیز آمادگی وجود دارد.

وی از مسدود بودن محور روستای چاشم نیز خبر داد و گفت: ماموران در این محور در تلاش برای بازگشایی مسیر هستند.

فاضلی با بیان اینكه برق روستای چاشم تامین شده گفت: تلاش برای ایجاد ارتباط تلفنی در جریان است.

روستای فولادمحله در 50 كیلومتری مهدیشهر و در محور شهمیرزاد - كیاسر واقع است و 700 خانوار جمعیت دارد.

گزارش های رسیده از منطقه چاشم حكایت از ارتفاع چهارمتری برف در این منطقه دارد.

محورهای شاهرود - آزادشهر و توسكستان -گرگان مسدود است

'مهدی بندرآبادی 'دقایقی پیش در گفت و گو با ایرنا افزود:به دنبال بارش برف و بوران وبرودت هوا وهمچنین لغزندگی جاده های شهرستان شاهرود این محورها بسته شده و دیگر محورهای این شهرستان باز و تردد در آنها امكان پذیر است.

وی اعلام كرد : از دقایق اولیه پنجشنبه شب شورای مدیریت بحران در فرمانداری تشكیل و تمامی دستگاه ها و نهادهای ذیربط به مناطق برف گیر اعزام شدند و اداره كل راه و ترابری استان سمنان نیز با استفاده از خودروها و وسایل سنگین كار برف روبی را آغاز كرده است.

وی خاطر نشان كرد : فرمانداری و شورای مدیریت بحران شهرستان شاهرود تا عادی شدن شرایط در منطقه برای كمك به هموطنان در حالت آماده باش قرار دارند.

وی به رانندگان توصیه كرد :به هنگام بارش برف و برودت هوا از سفرهای غیرضروری خودداری كنند و به هنگام سفر مجهز به وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ باشند.