تبلیغات

سمنان

سایت جامع سمنان

استان سمنان

سمنان آنلاین

دامغان

گرمسار

بسطام

سنگسر

شهمیرزاد

سرخه

میامی

سنگسر

آرادان

خبر سمنان

سایت جامع سمنان - قطع درختان جنگل ابر، از انكار تا اعلام رسمی قطع 465 اصله درخت/اعتراضات همچنان ادامه دارد
 
درباره وبسایت

سایت سمنان آنلاین برای معرفی شهر سمنان و همچنین اخبار و حوادث و رویداد های مهم شهر میباشد.

مدیر وبسایت: مهرداد

محل تبلیغات

هوش مصنوعی اول

بسیج مهندسین

نویسندگان
آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سایت جامع سمنان
هر کس که در این سرا درآید،نانش دهیدو از ایمانش مپرسید چه آنکس که بدرگاه باری تعالی به جان ارزد،البته بر خوان بوالحسن به نان ارزد
صفحه نخست            تماس با مدیر          پست الکترونیک              RSS                 ATOM

در نخستین سفر استانی هیات دولت به استان گلستان مقرر شد جاده‌ای با هدف دسترسی آسان ساكنان روستاهای اطراف جنگل ابر به امكانات شهری از روستای «ابر» به «شیرین آباد» احداث شود، جاده‌ای كه احداث آن همواره با كش و قوس‌هایی روبه رو بوده كه آخرین آن ارائه سه آمار متناقض در عرض یك هفته از تعداد درختان قطع شده در این منطقه است.

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جنگل ابر از قدیمی‌ترین جنگل‌های هیركانی و مربوط به دوره سوم زمین‌شناسی است كه با 35 هزار هكتار وسعت در 50 كیلومتری شمال شرق شاهرود در مجاورت روستای ابر واقع شده.

این جنگل با داشتن بیش از 85 گونه گیاهی و ده‌ها گونه جانوری یكی از نقاط بكر زیست‌محیطی در سطح جهان محسوب می‌شود كه تنها گیاهان دارویی موجود در آن به عنوان یك بانك از گیاهان دارویی محسوب می‌شود.

موضوع جاده سازی در این جنگل از ابتدای دولت نهم مطرح شد و تا به امروز اظهارنظرهای زیادی پیرامون آن از سوی دولتمردان، فعالان محیط زیست و رسانه‌ها مطرح شده كه پرداختن به تمام آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد، اما آنچه كه این روزها برای چندمین بار نام جنگل ابر و جاده‌ معروفش را بر سر زبان‌ها انداخت ارائه سه آمار متفاوت از قطع درختان این جنگل تنها در عرض یك هفته بود.

درختان قطع شده 465 یا 32 اصله؟!

به گزارش ایسنا، روز پنجشنبه علیرضا اورنگی، رییس سازمان جنگل‌ها در حالی تعداد درختان قطع شده در جنگل حفاظت شده ابر را 465 اصله دانست كه دو روز قبل از آن محمدجواد محمدی‌زاده، رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست شمار درختان قطع شده در این طرح را تنها 32 اصله اعلام كرده و گفته بود كه برخلاف برخی ادعاها مبنی بر احداث جاده‌ای عریض در جنگل ابر، مجوز احداث جاده روستایی درجه دو به عرض پنج متر در این جنگل صادر شده است.

وی با بیان اینكه گزینه پیشنهادی برای احداث جاده ابر از سوی وزارت راه به دلایل زیست‌محیطی مورد مخالفت سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفت، گفت: در این طرح حدود 24 کیلومتر از مسیر جاده از مناطق جنگلی عبور می‌کرد و به دنبال آن اثرات مخربی بر محیط زیست پدید می‌آمد. از این رو سازمان حفاظت محیط زیست با آن مخالفت کرد و قرار شد طرح دیگری که حداقل تخریب را به دنبال دارد، ارایه شود.

محمدی‌زاده با بیان اینكه آنچه که در مورد جاده جنگل ابر تصویب شده است، احداث یک جاده روستایی درجه دو با هدف دسترسی اهالی روستا به خدمات شهری است، خاطرنشان‌كرد: توسعه و احداث جاده امری اجتناب ناپذیر است اما در کنار آن باید مسایل مختلف از جمله حفظ محیط زیست نیز مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون رییس جمهور بابیان اینكه هیچ درخت سرخدار و گونه درختی كمیاب و با ارزش در مسیر جاده ابر وجود ندارد و گونه‌های با ارزش در فاصله 7 تا 9 کیلومتری این جاده در منطقه پونه آرام و افرا تخته قرار دارند كه به هیچ عنوان اجازه تخریب این درختان داده نمی‌شود، تصریح كرد: برآوردهای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری كشور در جنگل ابر نشان می‌دهد در مسیر احداث جاده، درختانی با قطر بالای 15 سانتیمتر و دارای ارزش زیست محیطی، بسیار کم هستند و در واقع مسیر جاده طوری انتخاب شده است که کمترین اثرات تخریبی را بر محیط زیست داشته باشد.

به گفته محمدی‌زاده براساس توافق صورت گرفته با مجری طرح آنان موظفند پنج برابر تعداد درختان قطع شده در جنگل ابر درخت بکارند و سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک سازمان نظارتی بر تمام مراحل ساخت و احداث این جاده نظارت خواهد داشت و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی برخورد لازم را خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص عرض جاده روستایی جنگل ابر نیز گفت: عرض این جاده 5 متر خواهد بود که دارای دو شانه 75 سانتیمتری است.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست تنها متولی بخش‌هایی از جنگل ابر است اظهار كرد: بهتر است خبرنگاران ابهاماتی که در خصوص این جاده دارند را از سازمان جنگل‌ها که متولی اصلی این جنگل است بپرسند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین درخصوص برخی اظهارات مطرح شده مبنی براینكه هدف اصلی ساخت جاده در این منطقه ویلاسازی است اظهار داشت: به هیچ عنوان در این منطقه اجازه تغییر کاربری و توسعه داده نمی‌شود.

جنگل ابر

منابع غیررسمی از قطع هزاران اصله درخت در جنگل ابر خبر می‌دهند

به گزارش ایسنا، این اظهارات پیرامون جنگل ابر كه به گفته محمدی فاضل، معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست بنا بود تا پایان بهار امسال در زمره جنگل‌های تحت حفاظت سازمان محیط زیست درآید، در حالی مطرح شد كه در نخستین روزهای تابستان امسال شماری از فعالان محیط زیست تعداد درختان قطع شده در این جنگل كه به گفته آنان به صورت شبانه قطع شده است هزاران اصله و جاده در حال احداث در این جنگل را نیز جاده‌ای اصلی و با عرضی بین 30 تا 40 متر بوده و معتقد بودند كه احداث این جاده موجب در معرض خطر قرار گرفتن بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری منطقه از جمله درخت سرخدار خواهد شد.

آنان معتقدند احداث این جاده نه تنها خواست روستاییان منطقه نیست بلكه عده‌ای دلال ساختمان به دنبال این هستند كه با احداث جاده ویلاها و ساختمان‌های ساخته شده در این منطقه را با قیمتی چند برابر قیمت فعلی به فروش برسانند.

تجمع جنگل ابر

به گزارش ایسنا، در تجمعی كه روز پنجشنبه شماری از دوستداران محیط‌ زیست و فعالان و تشكل‌های غیردولتی حامی محیط زیست نظیر جمعیت دیده‌بان طبیعت، باشگاه‌های كوهنوردی ،ستاد مردمی حفاظت از طبیعت شاهرود و ... مقابل فرمانداری شاهرود برگزار كردند از مسئولان مربوطه خواسته شده «از احداث جاده پنجم شاهرود- شمال در جنگل سه میلیون ساله ابر كه هیچ‌گونه توجیه اقتصادی و اجتماعی ندارد و تنها بر اساس وعده‌های انتخاباتی كاندیداهای مجلس و كسب منافع زمین‌خواران و مافیای چوب بوده است جلوگیری كنند.»

تجمع جنگل ابر

تجمع‌كنندگان با تاكید براینكه "به راهی جدید نیاز ندارد" در نامه‌ای خطاب به مسئولان مطرح كردند كه با تبدیل جنگل ابر به كلاردشتی دیگر كه امروزه تنها جنگلی ویرانه و انبوهی از ویلا در آن باقی‌مانده است، به‌طور قطع ده‌ها روستای پایین دست این منطقه در معرض خطر سیل و ویرانی قرار خواهند گرفت.

تجمع جنگل ابر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان :

عملیات راه‌سازی در جنگل ابر در حوزه استحفاظی سمنان بدون قطع حتی یک درخت انجام گرفته است

همچنین حمید ظهرابی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینكه عملیات راهسازی در جنگل ابر در حوزه استحفاظی سمنان بدون قطع حتی یک درخت انجام گرفته است به ایسنا گفت: عملیات راه‌سازی در جنگل ابر در حوزه استحفاظی استان سمنان بدون قطع حتی یک درخت انجام گرفته و قطع گسترده درختان این جنگل، واقعیت ندارد.

به گفته وی این جاده در حوزه استحفاظی استان گلستان به دلیل شیب زیاد با مشکلاتی مواجه بوده، اما بعید به نظر می‌رسد این مشکل منجر به قطع درختان جاده منتهی به جنگل ابر شود.

ظهرابی با بیان اینکه جنگل ابر در حوزه استان گلستان است و اطلاع دقیقی از وضعیت راه‌سازی در این جنگل ندارد، گفت: این جنگل از نظر مدیریت منابع طبیعی در حوزه استان سمنان است و بحثهایی که پیرامون قطع درختان در جنگل مطرح شده نه در حوزه سمنان بلکه در حوزه استان گلستان است و در روزهای اخیر نیز بررسی‌های لازم انجام گرفته و در حوزه استان سمنان در محدوده جنگل ابر هیچ‌گونه قطع درختی نداشته‌ایم.

جنگل ابر

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان:

رسانه‌ها به دنبال بلوا و هیاهو هستند و شش سال است كه به شایعه قطع درختان در جنگل ابر دامن می‌زنند

قطع درختان در جنگل ابر دروغ و شایعه است

رجب قربان‌پور، مدیرکل راه و ترابری استان سمنان نیز با بیان اینکه در حوزه کاری‌اش جنگلی وجود ندارد، مدعی شد: رسانه‌ها به دنبال بلوا و هیاهو هستند و شش سال است كه به شایعه قطع درختان در جنگل ابر دامن می‌زنند.

وی با بیان اینكه سازمان منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست کاملأ در جریان طرح موسوم به جاده جنگل ابر قرار دارند ، به ایسنا گفت: این طرح مصوبه هیأت دولت است و رییس جمهوری، استاندار گلستان را مسئول این طرح قرار داده و از آنجا که جنگل ابر نیز در حوزه استحفاظی استان گلستان است، استاندار گلستان نیز پاسخگو خواهند بود.

قربانپور با طرح این ادعا كه رسانه‌ها به دنبال این هستند که این طرح را به زور متوقف کنند، گفت: جنگل ابر هیچ ارتباطی به حوزه استحفاظی سمنان ندارد و روستای شیرین‌آباد جزءعلی‌آباد و علی‌آباد در حوزه استان گلستان قرار دارد.

وی همچنین قطع درختان در جنگل ابر را به عنوان دروغ و شایعه یاد کرد.

جنگل ابر

مدیر روابط عمومی منابع طبیعی استان گلستان:

اخبار مطرح شده پیرامون قطع گسترده درختان جنگل ابر در رسانه‌ها صحت ندارد

به گزارش ایسنا، ناصری ؛مدیر روابط عمومی منابع طبیعی استان گلستان نیز دراین‌باره با بیان اینكه مدارك و شواهد عدم قطع گسترده درختان جنگل ابر که در رسانه‌ها مطرح شده، موجود است، به ایسنا گفت: به هیچ وجه اخباری كه پیرامون قطع گسترده در درختان این جنگل در رسانه‌ها مطرح شده، صحت ندارد و مدارك و شواهد آن نیز موجود است.

ناصری افزود: هرگونه اطلاع رسانی پیرامون جنگل ابر به استانداری و شخص استاندار گلستان محول شده است و وی نیز بطور كامل بر عملیات انجام گرفته نظارت كامل دارد.

وی در پاسخ به این سؤال كه با توجه به بازدید خود از این جنگل ابر، مشاهدات عینی خود را پیرامون قطع احتمالی درختان بیان كند، گفت: نمی‌توانم مشاهدات خود را بگویم، اما همین قدر می‌توانم بگویم كه به هیچ وجه قطع گسترده درختان در این جنگل صحت ندارد.

مدیر روابط عمومی استانداری گلستان:

احداث جاده ابر، مصوبه دولت و از مطالبات مردم است

این مصوبه كاملأ كارشناسی شده و با حضور و هماهنگی مسئولان مرتبط و از جمله منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست به تصویت رسیده است

حسین عاشور، مدیر روابط عمومی استانداری گلستان، رسانه‌ها را در این موضوع دایه مهربان‌تر از مادر دانست و به ایسنا گفت: احداث جاده ابر، مصوبه دولت و از مطالبات مردم است.

عاشور با بیان اینكه از تعداد دقیق درختان قطع شده اطلاعی ندارد اما مطمئنأ این اعدادی كه مطبوعات و رسانه‌ها عنوان می‌كنند، واقعیت ندارد، افزود: احداث راه جاده ابر از مصوبات دور اول سفر رییس جمهور به استان گلستان است و این مصوبه كاملأ كارشناسی شده و با حضور و هماهنگی مسئولان مرتبط و از جمله منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست به تصویت رسیده است.

وی با بیان اینكه در حال حاضر احداث جاده ابر و عملیاتی کردن مصوبه دولت در حال انجام است، اظهار كرد: این مصوبه با هماهنگی همه مسئولان مرتبط و نماینده ویژه رییس جمهور و با هماهنگی محیط زیست انجام می‌شود و طی آن هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نشده و نمی‌شود.

مدیر روابط عمومی استانداری گلستان ادامه داد: همان‌طور كه معاون استاندار نیز طی مصاحبه‌ای اعلام كرد، قطع گسترده درختان واقعیت ندارد و اجرای مصوبه دولت با هماهنگی دستگاه های ذیربط انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، هرچند اظهارات ضد و نقیض و پاسكاری پاسخگویی در خصوص ضرورت احداث جاده در داخل جنگل ابر و تعداد درختان قطع شده سوالی است كه همچنان بی‌پاسخ مانده است اما آنچه مهم است این است كه حتی اگر قرار باشد مصوبه دولت در خصوص احداث این جاده عملیاتی شود مسوولان امر باید با شفافیت كامل تنها بهسازی یك راه روستایی درجه 2 را در دستوركار قرار دهند.

از سوی دیگر همچنان این سوال باقی می‌ماند كه علی‌رغم وجود چهار راه ارتباطی بین استان‌های سمنان و گلستان چه ضرورتی بر احداث پنجمین جاده در این خصوص است؛ موضوعی كه به ادعای تشكل‌های زیست‌محیطی تجمع‌كننده در مقابل فرمانداری شاهرود از سوی برخی افراد ذی‌نفوذ در حال پیگیری است.نوع مطلب :شاهرود، خبر سمنان، 
برچسب ها :قطع درختان جنگل ابر، درختان جنگل ابر، جنگل ابر،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 28 اسفند 1396 10:34 ق.ظ
نظر در سمنان

Cheers. I enjoy it!
buy cialis cheap 10 mg buying cialis overnight cialis ahumada 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis generico en mexico cialis 5mg cialis para que sirve we use it cialis online store cialis patentablauf in deutschland cialis taglich
چهارشنبه 9 اسفند 1396 11:54 ب.ظ
نظر در سمنان
Simply wish to say your article is as surprising. The clearness to your
submit is just cool and i could think you're a professional in this subject.
Well with your permission let me to snatch your feed to keep up to date with coming near near post.
Thank you 1,000,000 and please keep up the enjoyable
work.
چهارشنبه 9 اسفند 1396 10:02 ب.ظ
نظر در سمنان
Yes! Finally something about ig.
چهارشنبه 9 اسفند 1396 01:48 ق.ظ
نظر در سمنان
Not all crooked bushes must be removed.
شنبه 21 بهمن 1396 07:36 ق.ظ
نظر در سمنان
I every time emailed this blog post page to all my associates,
for the reason that if like to read it then my links will too.
شنبه 21 بهمن 1396 06:36 ق.ظ
نظر در سمنان
Welcome to Take-Out Trash Junk Removing Service.
چهارشنبه 18 بهمن 1396 12:07 ب.ظ
نظر در سمنان
Eying that good strong wood door on your
storage?
سه شنبه 17 بهمن 1396 01:42 ب.ظ
نظر در سمنان
CFR produces truly thorough auto carpet cleansing.
سه شنبه 17 بهمن 1396 01:00 ق.ظ
نظر در سمنان
Hey this is kind of of off topic but I was wanting to know if
blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
code with HTML. I'm starting a blog soon but have
no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
پنجشنبه 21 دی 1396 09:04 ب.ظ
نظر در سمنان
you're actually a excellent webmaster. The website loading pace is amazing.
It kind of feels that you are doing any unique trick.
Furthermore, The contents are masterpiece. you have performed a magnificent job on this matter!
چهارشنبه 20 دی 1396 07:28 ب.ظ
نظر در سمنان
I think everything said was actually very reasonable.
But, think on this, suppose you were to write a killer headline?
I mean, I don't wish to tell you how to run your website,
but what if you added something to possibly get folk's attention? I mean سایت جامع سمنان
- قطع درختان جنگل ابر، از انكار تا اعلام رسمی قطع 465 اصله
درخت/اعتراضات همچنان ادامه دارد is kinda vanilla.
You should glance at Yahoo's front page and see how they write post
titles to get viewers to click. You might try adding a video or a picture or two to grab readers excited
about what you've written. Just my opinion, it could bring
your blog a little livelier.
پنجشنبه 16 آذر 1396 04:42 ب.ظ
نظر در سمنان
Useful information. Fortunate me I discovered your site unintentionally, and I'm stunned why this coincidence did not happened earlier!

I bookmarked it.
یکشنبه 12 آذر 1396 12:12 ق.ظ
نظر در سمنان
Its not my first time to pay a visit this web site, i am visiting this web
page dailly and take fastidious data from here every day.
دوشنبه 29 آبان 1396 02:51 ب.ظ
نظر در سمنان
If you want to improve your familiarity just keep visiting this web page and be updated
with the newest gossip posted here.
جمعه 26 آبان 1396 02:30 ق.ظ
نظر در سمنان
I know this web site presents quality depending posts and additional information, is there any other website which provides these
stuff in quality?
پنجشنبه 25 آبان 1396 05:26 ب.ظ
نظر در سمنان
To maintain your belongings in safety?
یکشنبه 21 آبان 1396 11:52 ق.ظ
نظر در سمنان
Are you feeling concerned with all your family members?
جمعه 19 آبان 1396 07:04 ق.ظ
نظر در سمنان
This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something which helped me.
Thank you!
چهارشنبه 4 مرداد 1391 10:39 ق.ظ
نظر در سمنان
متشکرم دوست من.
پست خوبی بود.
ممنون
فعلا تا بعد...
پنجشنبه 29 تیر 1391 09:21 ب.ظ
نظر در سمنان
مرسی
جالب بود
موفق باشی دوست من.
بازم سر میزنم.
سه شنبه 20 تیر 1391 03:09 ب.ظ
نظر در سمنان
این افرادی که تجمع کردند تا 48ساعت آینده خودشان را به کهریزک معرفی نمایند
دوشنبه 19 تیر 1391 12:13 ب.ظ
نظر در سمنان
راه رهایی شاهرود و علی اباد از این ظلم ها همین اتحاد دو نفره است
دوشنبه 19 تیر 1391 12:12 ب.ظ
نظر در سمنان
فقط عباسعلی غلامی و رحمت نوروزی
دوشنبه 19 تیر 1391 11:46 ق.ظ
نظر در سمنان
پس از این تازیانه دگر عروس زیبای ابر بر نخواهد خواست
ما راهی كه همچون زخمی بر سینه جنگل زیبای ابر است نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم نمی خواهیم

یکشنبه 18 تیر 1391 09:06 ب.ظ
نظر در سمنان
فقط غلامی
شنبه 17 تیر 1391 12:22 ب.ظ
نظر در سمنان
جنگل ابر و تورهای مختلط
/http://shahvarnet273.mihanblog.com
سه شنبه 13 تیر 1391 05:42 ب.ظ
نظر در سمنان
سلام
ما باید بتوانیم از كارِ كارگر ایرانى حمایت كنیم؛ از سرمایه‌ى سرمایه‌دار ایرانى حمایت كنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملى امكان‌پذیر خواهد شد .
سهم دولت در این كار، پشتیبانى از تولیدات داخلىِ صنعتى و كشاورزى است
سهم سرمایه‌داران و كارگران، تقویت چرخه‌ى تولید و اتقان در كار تولید است.
و سهم مردم ، كه به نظر من از همه‌ى اینها مهمتر است - مصرف تولیدات داخلى است (مقام معظم رهبری )
از این رو، از تمامی فعالان فضای سایبر و فضای مجازی دعوت میکنیم تا در راستای رونق تولید داخلی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، با قرار دادن لوگوی جنبش اینترنتی«تولید ملى، حمایت از كار و سرمایه‌ى ایرانى» در سایت یا وبلاگ خود و همچنین ، بازنشر مطالب مربوط به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی همچون یادداشت،مقاله، دلنوشته، عکس، کلیپ، پیامک و....
ما را در این امری خطیر یاری بفرمائید
در ضمن لطفا پس از قرار دادن لوگو جنبش ، آدرس سایت یا وبلاگ خود را در بخش نظرات دریافت کد لوگو ها یا در دیگر بخش های نظرات سایت اعلام بفرمائید شایان ذکر است پایگاه های اینترنتی و وبلاگ هایی که در این زمینه فعالیت کنند درسایت جنبش اینترنتی " رهروان ولایت" معرفی و لینك خواهد شد.
یکشنبه 11 تیر 1391 01:39 ب.ظ
نظر در سمنان
به تاراج می رود این سرزمین باستانی !
به تاراج می رود این سرزمین آریایی!
به تارج می رود این تمدن 10000هزار ساله
به تاراج می رود حکومت 7500ساله آریایی
تو را چه شده است ای سرزمین اَریورتع
(aryavarta)
چه شده است که تو را این گونه زخم بر پیکر صد چاکت می زنند!
در این گنبد دوار، خمیده ، ایستاده ام چون دال با بغض و اندوه و فریاد خشکیده در گلو در برابر هیمنه دشمنان از جنس دوست تا دندان مسلح از جنس ریا و تزویر و... نظاره گر مردنت هستم
شنبه 10 تیر 1391 11:27 ق.ظ
نظر در سمنان
صرف نظر از قطع درختهای جنگل ابر ، کجا رفتن و چی شدن این همه چوب و نفع بردن چه کس و یا کسانی ، این هم میتونه خیلی جالب باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جمعه 9 تیر 1391 08:44 ب.ظ
نظر در سمنان
به گزارش سایت تابناک:
کتاب حسن روحانی به چاپ دوم رسید
کد خبر: ۲۵۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۴
کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای نوشته دکتر حسن روحانی کمتر از پنج ماه از انتشار نخستین چاپ آن، به چاپ دوم رسید.

به گزارش «تابناک»، استقبال گسترده از این کتاب باعث فروش تمام نسخه های آن در نمایشگاه کتاب امسال شد و همین امر سبب شد کتاب مذکور به چاپ دوم برسد..

شکی نیست که موضوع هسته‌ای مهمترین مساله روز جمهوری اسلامی ایران از جنبه‌ها و ابعاد مختلف است. استمرار این مسئله و ادامه مذاکرات هسته ای آن هم با دورنمای نه چندان روشن، بر اهمیت و حساسیت موضوع افزوده است.

پیوند و ارتباط تنگاتنگ این موضوع با امنیت و منافع ملی کشور بر کسی پوشیده نیست. نگرانی صاحبنظران و دلسوزان نظام و کشور از روند تحولات از یک سو، و تاویل‌ها و بهره‌برداری‌های جناحی داخلی همراه با توطئه‌های بیرونی از سوی دیگر، موجب گردیده تا حساسیت عمومی به بحث هسته‌ای دوچندان شود.

در این میان، روایتی صادقانه و موشکافانه از تحولات هسته ای در سال های آغازین آن، آن هم از سوی کسی که خود مسؤل پرونده هسته ای بوده، قطعاً موجب جذب مخاطب و جلب توجه می‌گردد.

چاپ اول کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای با همه ویژگی‌ها و مختصات مثبتی که داشت، خالی از نقص و خطا مخصوصا از نظر پاره‌ای لغزش‌های نگارشی نبود. در چاپ دوم، روحانی تلاش نموده تا نه تنها به رفع نقائص املایی و نگارشی بپردازد بلکه آن طور که خود در پیشگفتار آن آورده، نکات فراوان تشریحی و تکمیلی به قسمت‌های مختلف کتاب اضافه نماید تا ابهامات احتمالی مرتفع شوند.

در یک کلام می‌توان گفت چاپ دوم کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای تا حد قابل توجهی نواقص و ابهامات چاپ اول را برطرف نموده، و همانند سلف خود تصویر روشنی از سابقه پرونده هسته‌ای، نظام و ساختار تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در کشور، نحوه گردش اطلاعات در دستگاه‌های سیاست خارجی و امنیتی، پیش داوری‌ها و گرایش‌های جناحی تصمیم‌سازان از داده‌ها، و رویکردهای جناح ها و گروه‌های سیاسی به بحث هسته‌ای، ارائه می‌کند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب