مهرداد دوشنبه 12 شهریور 1386 04:09 ق.ظ نظرات ()

مشخصات كامل یك فایل در ویندوز XP :

ابتدا وارد پوشه ای كه فایل مزبور وجود دارد شده و سپس از منوی Toolbar گزینه View را انتخاب كنید.سپس از زیر مجموعه View عبارت ...Choose details را انتخاب كنید. بعد از این كار صفحه Choose Details ظاهر می شود.در صفحه Choose Details و در قسمت Detail شما میتوانید هر موردی را كه دوست دارید به عنوان اطلاعات فایل به شما نمایش داده شود را انتخاب كنید ( با گذاشتن تیك كنار هر عبارت ). این اطلاعات شامل موارد بسیار زیادی میباشد كه شما حتی میتوانید تمام آنها را نیز انتخاب كنید.در قسمت سمت راست صفحه 4 دكمه وجود دارد كه به ترتیب Move Up و Move Down برای تنظیم اولویت نمایش جزئیات طبق سلیقه كاربر و Show و Hide كار فعال یا غیر فعال كردن مورد انتخابی كاربر را انجام میدهند.

در قسمت پایین صفحه نیز یك قسمت با نام Width of selected column وجود دارد كه كارش تنظیم طول نمایش جزئیات در فولدر است.پس از انتخاب موارد دلخواه روی OK كلیك كنید.سپس در همان فولدر از منوی Toolbars گزینه View را مجددا انتخاب كرده و از زیر مجموعه آن عبارت Details را ( كه جزء قسمت نمایش فایلها به حساب می آید ) انتخاب كنید. همین كار را میتوانید از طریق Standard Buttons و فشردن دكمه View و بعد انتخاب Details نیز انجام دهید.

بعد از این كار متوجه خواهید شد كه تمامی جزئیات مورد نظر شما در مورد فایلهای آن پوشه به نمایش در خواهند آمد.نكته ای كه باید به آن توجه كنید این است كه این عملیات فقط برای همان فولدری كه شما انتخاب كردید عمل میكند و در مورد تمامی فولدرهای ویندوز عمل نمیكند. در واقع شما برای هر فولدر باید همین مراحل را طی كنید