مهرداد دوشنبه 1 آبان 1391 12:18 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علیرضا خسروی در نشستی با شماری از مسئولان اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به خوبی وظایف هر یک از قوا را مشخص کرده و عمل به بیانات معظم‏له می‏تواند در کاهش تنش‏ها بسیار مفید باشد.

وی بیان کرد: سخنان رهبری در برهه کنونی توانست به جامعه آرامش دهد اما آنچه در مسائل اصلی مطرح است، این بوده که در رده‏های تاکتیکی هم می‏توان اقداماتی انجام داد تا آسیب‏ها و مشکلات اقتصادی به کم‏ترین میزان ممکن برسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: می‏توان در این زمینه تا حدود زیادی دست واسطه‏ها و به قولی دلالان را از بازار کوتاه کرد؛ البته نمی‏خواهیم بگوییم که باید واسطه‏ها را به کلی از میان برداشت، اما می‏توان تا حدود زیادی شمار آنها را کمتر کرد چراکه در این صورت کار با تاثیرگذاری بیشتری پیش می‏رود.

خسروی بیان داشت: اقلام اساسی مورد نیاز مردم را در فروشگاه‏هایی که به طور عمده هدف اصلی از راه‏اندازی آنها نیز در اختیار قرار دادن کالاهای مورد نیاز مردم با قیمت مناسب بوده است، باید توزیع کرد.

وی اظهار داشت: در این زمینه، فروشگاه‏های زنجیره‏ای می‏توانند در شرایط خاص کمک حال دولت در تنظیم بازار باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این فروشگاه‏ها و به خصوص تعاونی‏های مصرف باید در برهه کنونی به مسئولیت خود به خوبی عمل کنند.

خسروی یادآور شد: کلینیک‏هایی در قسمت‏های مختلف و با اهداف خاصی باید در کشور برپا شود تا بتوان با راه‏اندازی بازارهای روز در کشور وضع را مدیریت کرد و دانست که کلینیک‏های مصالح ساختمانی و کالاهای اساسی می‏تواند تا حدودی مشکل‏گشا و موثر باشد.

وی گفت: از طرفی، در حال دیدن دست خدا در مسائل اخیر کشورمان هستیم و باید بدانیم که مسائلی در اقتصاد کشورمان وجود داشت و اشکالاتی دیده می‏شد که در برهه کنونی در حال آشکار شدن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقتصاد ایران هیچ وقت شرایط فعلی را نداشته و زیر بار و فشار نرفته بوده و همیشه حالت عادی داشته است.

خسروی گفت: ما در طول سال‏ها، درآمدی را از محل فروش نفت به دست می‏آوردیم و هزینه‏هایمان را تأمین می‏کردیم و به نظر می‏رسد اقتصاد کشورمان در حال حاضر با فشارهایی که با آن مواجه شد، در حال نشان دادن اشکالات اساسی خود است و با برطرف شدن این‏ها نیز کشور بیمه خواهد شد.