مهرداد دوشنبه 1 آبان 1391 12:19 ب.ظ نظرات ()

علیرضا خسروی امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سمنان درباره تصمیم شماری از نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: «بنده مخالف این قبیل استیضاح‏ها هستم» و با توجه به شرایطی که در حال حاضر در کشورمان با آن روبه‏رو هستیم، به صلاح نیست که این نوع استیضاح‏ها انجام شود.

وی تصریح کرد: «نمی‏توان قیچی باغبانی را از خلیلیان گرفت و با آن جراحی کرد»؛ خیلی به صلاح نیست با توجه به اینکه مدت زیادی از عمر دولت باقی نمانده است، به این قسم اقدامات دست زد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شاید برخی دوستان می‏گویند دولتی هم که جدید می‏آید، تازه کارش را آغاز کرده است و باز هم نمی‏توان استیضاحی کرد.

خسروی گفت: اما باید دانست وقتی که دولت جدید روی کار آمد، باید قول و قرارها و اهداف برنامه پنجم توسعه و مواردی که در چشم‏انداز است، را برایش تعریف کنیم.

وزارت تجارت وارد می‏کند، وزیر کشاورزی استیضاح می‏شود

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: انتظاری که از وزیر کشاورزی داریم را باید بدانیم و در نظر داشته باشیم که در ادغام دو وزارت‏خانه صنایع و معادن و بازرگانی سابق، مسائل اساسی در زمینه واردات به وزارت صنعت، معدن و تجارت فعلی واگذار شد.

خسروی افزود: این در حالی است که ما مسائل مربوط به کار، کشاورزی، قیمت و واردات را از وزیر جهاد کشاورزی سوال می‏کنیم.

وی بیان داشت: این ادغام‏ها و تفکیک وظایف می‏تواند بسیار تأثیرگذار باشد و باید به آنها به خوبی توجه داشت.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سیل‏ها و خشکسالی‏هایی که به طور غیرمنتظره در کشور به وجود می‏آید، می‏تواند در عملکرد وزارت جهاد کشاورزی بسیار تأثیرگذار باشد.

خسروی بیان کرد: باید ببینیم از یک وزیر چه انتظاری داریم و توانایی‏ها و ابزارهای در اختیار او چیست و خواسته‏های ما از یک وزیر چگونه تعریف شده است.

وزیر جهاد کشاورزی هیچ اراده‏ای روی بانک کشاورزی ندارد

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: بانک تخصصی و ویژه‏ای در این حوزه به نام بانک کشاورزی تأسیس شده است؛ در حالی که وزیر جهاد کشاورزی هیچ اراده‏ای روی آن ندارد.

وی گفت: انتقاداتی به وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد و این وزارت‏خانه شاید می‏توانست در برخی بخش‏ها قوی‏تر عمل کند و با قوت بیشتری وارد شود.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمونه آن، بحث پیگیری خرید گوشت است و اعلام شد که به طور مثال تنها در استان سمنان بیش از 300 هزار رأس دام وجود دارد و وزارت جهاد کشاورزی می‏توانست در این بخش با همت و تلاش بیشتری وارد شود و انتقاداتی نیز در این زمینه وجود دارد.

خسروی اضافه کرد: در برهه کنونی، چندان زمان این کارها نیست و شاید اگر شرایط عادی اقتصادی ‏بود و تنش‏های دیگری در جامعه وجود نداشت، مجلس در این موارد حتی برخوردهای شدیدتری می‏کرد.

وی تصریح کرد: اما به نظر می‏رسد در زمان حاضر تا فرد جدیدی بیاید، وزارتخانه را بشناسد، اتاق‏ها و ساختمان‏های وزارتخانه آن را ببیند و به سرکشی از مجموعه زیر نظر خود بپردازد، عمر دولت دهم تمام شده است.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ما همه این‏ وقایع را نشانه دخالت دست خدا می‏دانیم و حداقل این مسائل، آن است که در وزارت جهاد کشاورزی می‏توان بخش‏هایی از مسئولیت‏هایی که هم‏اکنون در حاشیه وزارت‏خانه‏های دیگر است را مورد بازنگری قرار داد.

خسروی با مثالی در همین بخش ادامه داد: در کشور سد می‏سازیم اما معلوم نیست که از آن به بعد را چطور باید تعیین تکلیف کرد؛ البته بخش‏هایی از مسائل مشخص شده است و باید با دقت نظر بیشتری در این حوزه‏ها ورود پیدا کرد.

وی اضافه کرد: لازم به بررسی است که بدانیم کانال‏های آبیاری را باید در چه مناطقی ایجاد کرد و چه بخش‏هایی از آن بین مزارع باشد.