خبرنگار بسطام یکشنبه 7 آبان 1391 06:25 ب.ظ نظرات ()

77-96.jpgحمیدرضا آذرنگ که در مجموعه تلویزیونی «یلدا» به کارگردانی حسن میرباقری ایفاگر نقش شخصیتی به نام «فتاح» است، گفت: این شخصیت منفی تعریف شده است، اما من او را منفی نمی‌بینم.
 
آذرنگ درباره این شخصیت گفت: فتاح، داماد حاج مندلی از تعزیه‌گردان‌های قدیمی شهرستان بسطام است که سعی در حفظ این سنت دارد. فتاح نیز شمرخوان تعزیه است. او پدر یلدا است، اما با خانواده دچار اختلافات شدیدی می‌شود و این امر، زمینه‌ساز بروز اتفاقاتی در طی داستان است.

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، این بازیگر افزود: در داستان و پردازش کاراکتر، این شخصیت منفی تعریف شده است، اما من شخصا او را منفی نمی‌بینم و معتقدم که فتاح برای بهبود شرایط زندگیش ناچار به وارد شدن در مناسباتی می شود و همین مناسبات ،اسباب سقوط او را فراهم می کند.

این بازیگر و کارگردان تئاتر اظهار کرد: من از سال‌های گذشته با برادران میرباقری آشنایی داشتم، اما تا به حال شرایط همکاری با آنها فراهم نشده بود و «یلدا» نخستین تجربه همکاری من با حسن میرباقری است.

وی افزود: اما ملاک اصلی من برای انتخاب نقش، قصه است و پس از مطالعه فیلمنامه «یلدا» بسیار راغب شدم که با این پروژه همکاری کنم. زیرا داستان ساختار محکمی دارد و مضاف بر اینکه قصه در شهرستان اتفاق می افتد و من به آثاری که به قومیت ها می پردازند علاقه ویژه‌ای دارم.

آذرنگ تصریح کرد: طبیعتا اگر بازیگر در فضای واقعی شهری که داستان در آن رخ می‌دهد، قرار گیرد امکان مانور بیشتری دارد و قطعا در انتقال حس به مخاطب موفق‌تر خواهد بود و من از لحظه ورودم به شهر بسطام حس کردم که بازی من در این اثر آغاز شده است.

وی درباره لهجه خود در این اثر گفت: در «یلدا» با لهجه بسطامی صحبت می‌کنم و مشاورین من علاوه‌بر برادران میرباقری مردم کوچه و بازار این شهر نیز هستند و امیدوارم با توجه به گروه منسجمی که افتخار همکاری با آنها را دارم، «یلدا» تبدیل به یکی از آثار ماندگار این تلویزیون شود.

مجموعه تلویزیونی «یلدا» با بازی محمد رضا شریفی‌نیا، چنگیز جلیلوند، فریبا کوثری، سحر افتاده، ساغر عزیزی، حامد میرباقری و ... به تهیه کنندگی بهروز خوش رزم در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سیمافیلم در حال تولید است.