مهرداد دوشنبه 4 دی 1391 10:21 ب.ظ نظرات ()
ˈحسن سعدالدینˈ روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سمنان

بر لزوم اولویت تخصیص اعتبارات آموزش و پرورش برای تجهیز و هوشمندسازی مدارس تاکید کرد.

وی خواستار عزم شهرستانی اعم از خیرین و دستگاه های اجرایی، صنایع و واحدهای تولیدی برای تحقق این امر شد.

فرماندار سمنان از مسکن و شهرسازی خواست تا زمین های موجود در سمنان را برای تغییر کاربری به فضاهای آموزشی شناسایی و به شورای آموزش و پرورش معرفی نماید.

سعدالدین با اشاره به هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل (ره) گفت: 87 نفر بی سواد 10 تا 49 ساله در شهرستان سمنان از نعمت سواد محروم هستند.

وی گفت : به رغم اتخاذ تدابیر و بکارگیری روش های مختلف هنوز برای رسیدن به نقطه مطلوب مشکلاتی وجود دارد.

فرماندار سمنان با اشاره به اینکه 98 گروه سنی 10 تا 49 سال این شهرستان با سوادند ادامه داد: برای ریشه کنی بی سوادی نیازمند جهادی علمی هستیم.

وی با اشاره به بالابودن شاخص های فرهنگی اجتماعی شهرستان سمنان گفت: سه درصد از جمعیت که معلول ذهنی و آموزش پذیر نیستند با تشکیل سمن برای دانش آموزان استثنایی به کمک مردم می توان به این دانش آموزان که نزدیک به 160 دانش آموز در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است در آموزش کمک کرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان سمنان نیز با اشاره به آسیب های اجتماعی که دانش آموزان را در معرض تهدید قرار می دهند گفت: اولویت بندی و دریافت فراوانی آسیب های اجتماعی دانش آموزان در دستور کار شورا قرار گرفته است.

ˈعلیرضا محمودیˈ به مساله افزایش جمعیت در بخش هایی از شهر سمنان اشاره و برج سازیهای بدون برنامه ریزی و پیش بینی فضاهای آموزشی را در آینده ای نزدیک مشکل زا خواند.

وی تصریح کرد: با این وضعیت در سه سال آینده ممکن است بار دیگر شاهد مدارس دو نوبته در سمنان باشیم.

وی به واگذاری نهضت سوادآموزی به آموزش و پرورش اشاره و خواستار همکاری رسانه ها ، مطبوعات و دستگاهها در خصوص اطلاع رسانی برای فراهم سازی زمینه سواد آموزی افراد شد.

در این نشست طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.