مهرداد یکشنبه 10 دی 1391 08:35 ب.ظ نظرات ()

به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا منطقه سمنان، دکتر سیف الله سعدالدین در جمع استادان و مسؤولان دانشگاه سمنان در تالار دانش دانشکده علوم انسانی این دانشگاه، از چاپ 170 عنوان کتاب توسط اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان خبر داد و افزود: 158 عنوان اختراع نیز توسط اعضای هیات علمی و واحدهای فناور دانشگاه سمنان به ثبت رسیده است.

وی با بیان این‌که از طرحهای پژوهشی و اختراعات مرکز رشد و پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در جهت تجاری سازی آنها حمایت می شود، افزود: از ابتدای امسال تا کنون 10 اختراع توسط واحدهای فناور به ثبت رسیده که از آنها برای تجاری سازی و صنعتی سازی حمایت می‌شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان، افزایش تعداد مجلات علمی پژوهشی، هدفمند کردن طرحها و مقالات اعضای هیات علمی و حمایت از آنها و توسعه ارتباط با مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور و افزایش سهم شرکتهای دانش بنیان را از برنامه‌های این دانشگاه در جهت ارتقای بخش پژوهش و فناوری عنوان کرد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون 300 مقاله در مجلات مختلف داخلی و بالغ بر 100 مقاله هم در مجلات بین المللی به چاپ رسیده است.

در این مراسم از خانواده مرحوم استاد خشایار یغمایی، پژوهشگر برتر دانشگاه سمنان با بیشترین مقالات علمی، با اهدای لوحی تقدیر شد.