مهرداد پنجشنبه 14 دی 1391 01:18 ق.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آیت‏الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‏فقیه در استان و امام جمعه سمنان و عباس رهی استاندار سمنان در این پیام، مرحوم حجت‏الاسلام محمدرضا احمدی را منادی وحدت مردم، جامع فضایل و کمالات معنوی و علمی دانستند.

عالی‏ترین مقامات استان سمنان افزودند: این روحانی معزز همواره برای نشر و ترویج فرهنگ ناب اسلام، حفظ آرمان‏های اصیل انقلاب و امام راحل، خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم این خطه، پیشرفت و توسعه استان و منطقه بیارجمند تلاش وافر و دلسوزانه‏ای داشت.

امام جمعه و استاندار سمنان، این ضایعه جبران‏ناپذیر را به محضر مقام معظم رهبری، علما و روحانیت و مردم متدین و انقلاب استان سمنان به ویژه شهرستان‏های شاهرود و میامی و و مردم ولایت‏مدار بیارجمند تسلیت گفتند و برای ایشان اجر جزیل مسئلت کردند.

استاندار سمنان دقایقی پیش در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: درگذشت امام جمعه بیارجمند به واقع موجی از اندوه را در استان سمنان و حتی کشور به راه انداخت و از این رو، امروز در سراسر استان سمنان عزای عمومی اعلام می‏شود.

عباس رهی ادامه داد: حجت‌الاسلام احمدی چهره‏ای به یاد ماندنی و قابل احترام برای مردم استان سمنان بودند و به بهانه درگذشت اندوه‏بار ایشان، امروز چهارشنبه سیزدهم دی در سراسر استان سمنان عزای عمومی اعلام می‏شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی، امام جمعه بیارجمند عصر روز گذشته در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود و به علت ایست قلبی ناشی از کهولت سن به دیار باقی شتافت و مردم استان سمنان را اندوهگین ساخت.

قرار است پیکر مطهر حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی، امام جمعه بیارجمند هم‏زمان با روزهای اربعین حسینی ابتدا در شاهرود و سپس در بیارجمند تشییع و در همان جا به خاک سپرده شود.

در روزهای مصادف با ماه محرم‏الحرام و به برکت لطف و عنایت ارباب بی‏کفن، امام حسین (ع) و دعای خیر مؤمنان و دوستان، وضع عمومی امام جمعه بیارجمند بهبود یافته بود و امور درمانی مربوط به وی به خوبی پیگیری می‏شد.

بر اساس توصیه پزشکان معالج امام جمعه بیارجمند در ابتدای ماه محرم، وی باید در این برهه بیشتر تقویت شده و با کنترل بهتر و اطمینان بیشتری که از وضع وی حاصل خواهد شد، می‏توان این مرد دیانت و سیاست را در روزهای آینده باز هم در عرصه جهاد نظاره‏گر بود؛ اما این‏بار سکته قلبی به پیر بیارجمندی‏ها امان نداد.

احمدی که متولد سال 1311 است، امروز در حالی با مردم خداحافظی کرد که بسیاری از مشکلات منطقه بیارجمند همیشه با همت و محوریت وی و حمایت و همراهی مردم این شهر از امام جمعه بیارجمند به خوبی به سامان رسیده است و نباید در این مسائل از برکت حضور عالم عالی‏قدری چون وی در منطقه غافل بود.