مهرداد سه شنبه 19 دی 1391 10:01 ب.ظ نظرات ()

  بهره‌برداری از مركز آموزشی، درمانی و پژوهشی 220 تختخوابی کوثر سمنان

با حضور رئیس‌جمهور مركز آموزشی، درمانی و پژوهشی 220 تختخوابی کوثر شهرستان سمنان به طور رسمی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه)، در جریان برنامه‌های سفر به استان سمنان، با حضور در شهرستان سمنان، مركز آموزشی، درمانی و پژوهشی 220 تختخوابی کوثر این شهرستان را به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار داد.

رئیس‌جمهور همچنین از بخش‌های مختلف این مركز آموزشی، درمانی و پژوهشی که یکی از پروژه‌های مهر ماندگار دولت به شمار رفته و از مجهزترین بیمارستان‌های کشور است، بازدید کرد.

بیمارستان 220 تختخوابی کوثر سمنان با اعتبار ساخت 313 هزار و 297 میلیون ریال و اعتبار تجهیز 100 میلیارد ریال احداث شده و یک بیمارستان آموزشی - تخصصی بوده و دارای تمام بخش‌های لازم از جمله بستری داخلی، جراحی، زنان و زایمان، کودکان و فضای پشتیبانی است.

در این بیمارستان كه در زمینی به مساحت 32 هكتار و با زیربنای 25 هزار متر مربع ساخته شده، خدمات درمانی از قبیل اعمال جراحی، زایمان، اورژانس، درمانگاه، فیزیوتراپی و داروخانه و خدمات تشخیصی مانند رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه تشخیص پزشکی، خدمات اداری و خدمات پشتیبانی به مراجعان ارائه می‌شود.