مهرداد چهارشنبه 20 دی 1391 03:44 ب.ظ نظرات ()

مدیر کل هواشناسی استان سمنان از آغاز بارش برف و باران از روز پنج شنبه در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: سامانه بارشی که به تازگی وارد کشور شده است از روز پنجشنبه مناطق مختلفی از استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که با بارش برف و باران همراه است.

سید مهرداد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، افزود: بارش‌ها در مناطقی از استان سمنان مانند، مهدیشهر، شهمیرزاد، گردنه آهوان سمنان، مناطق کوهستانی دیباج شاهرود، گردنه خوش ییلاق شاهرود و شهرستان میامی با برف و بوران و کولاک همراه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی عملاً از روز پنج شنبه وارد استان سمنان می‌شود و بارش‌ها آغاز می‌شود و در روزهای جمعه و هفته آینده، استان سمنان با کاهش شدید 3 تا 8 درجه‌ای دما مواجه می‌شود که در مناطق کوهستانی، سردسیر و ارتفاعات تا 11 درجه زیر صفر نیز می‌رسد.

مدیر کل هواشناسی استان سمنان همچنین تصریح کرد: متأسفانه وارونگی هوا باعث شده است که در برخی از روزها شاهد آلودگی هوای سمنان باشیم و این به خاطر تشدید آلودگی هوا در شهرهای بزرگ مانند تهران است که کشش آلودگی هوای این شهرها به استان‌های همجواری مانند سمنان می‌رسد.

حسینی تأکید کرد: در وضعیت وارونگی هوا، جای هوای سرد و گرم تغییر پیدا می‌کند و هر چه از سطح زمین بالاتر می‌رویم به جای اینکه هوا سردتر شود، اما از سردی آن کاسته می‌شود و هوا گرم می‌شود و به عبارتی هوای گرم، روی هوای سرد قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اگربرخی از روزها به ارتفاعات سمنان و کوه‌های اطراف شهر نگاه کنید، به دلیل آلودگی هوا، مشاهده کوه‌ها بسیار سخت است و امیدواریم با بارش‌هایی که از روزپنج شنبه اتفاق می‌افتد وضعیت پایداری را برای هوای سمنان و کل استان داشته باشیم.